אפליקציית SkyDrive

במערכת ההפעלהWindows 8 משולבות כמה וכמה אפליקציות מובנות שהופכות את השימוש במערכת לקל ונוח יותר עבור משתמשים מתחלים ומשתמשים מתקדמים כאחד. אחת מהאפליקציות המובנות היא אפליקציית SkyDrive אשר מקנה לכם גישה ישירה לכונן הגיבוי שלכם בשירות SkyDrive. אין צורך להוריד ולהתקין תוכנות כדי לגבות מידע – מהיומדובר בחלק ממערכת ההפעלה שלכם.

מאת: רותם כהן

בעבודה עם מערכת ההפעלה Windows 8 נבחין במהירות כי ישנן כמה וכמה אפליקציות אשר מובנות במערכת. אפליקציות אלו שולבו במערכת ההפעלה כדי לספק למשתמשים מערכת הפעלה מוכנה שכל מה שצריך לעשות הוא להתקין אותה ולהתקין לעבוד.

clip_image001

                    SkyDrive – כונן גיבוי מקוון ישירות מתוך מערכת ההפעלה

במערכת ההפעלה תמצאו תוכנת דואר ותוכנת מסרים מיידים באופן מובנה, תוכנה לקריאת חדשות, חנות מקוונת וכמובן את אפליקציית הגיבוי של שירות האיחסון של חברת Microsoft  הלא הוא שירות SkyDrive הותיק אשר עבור לאחרונה שידרוג משמועתי

אפליקציית SkyDrive

את אפליקציית SkyDrive נוכל למצוא בקלות בדמות אריח פשוט הנושא את הסמל של שירות SkyDrive בשולחן העבודה של ממשק האריחים.

clip_image002

כאשר האפליקציה תטען היא תציג את כונן ה-SkyDrive של המשתמש שאיתו אתם מחוברים למערכת ההפעלה במידה ומדובר בחשבון Microsoft.

clip_image003

על מנת להיכנס לכל אחת מהתיקיות ולצפות בתוכנה כל שעליהם לעשות הוא לבחור בה וללחוץ עליה קליק שמאלי אחד עם העכבר.

clip_image004

 

סרגל הכלים באפליקציית SkyDrive

 

במבט מקרי ממשק התוכנה נראה ריק לחלוטין ולמעשה הכפתורים איתם נוכל לשלוט במערכת אינם מופיעים כלל. אך, זהו בדיוק הקסם של Windows 8 – הכפתורים יופיעו רק ברגע שבו תזדקקו להם. כדי להציג את סרגל הכלים על שעליכם לעשות הוא ללחוץ מקש ימני על מקום ריק בחלון .

כאשר תלחצו מקש ימני עם העכבר במסך הראשי של האפליקציה יוצגו לפניכם כמה אפשרויות

  • רענן – ריענון התיקיות והצגת המידע החדש ביותר הקיים בחשבון ה-SkyDrive.
  • תיקיה חדשה – יצירת תיקייה חדשה .
  • העלה – העלאת קובץ
  • פרטים – שינוי התצוגה לתצוגת פריטים.
  • בחר הכל – בחירת כל הפרטים בחלון המוצג

clip_image005

במידה ותבצעו את אותה הפעולה בדיוק לאחר שבחרתם בקובץ מסוים סרגל הכלים יופיע אך הפעם הוא יכלול גם כמה כפתורים נוספים . בין הכפתורים הנוספים תוכלו למצוא את אפשרויות נקה בחירה , הורד מחק ופתח באמצעות.

clip_image006

 


העלאת קבצים לחשבון SkyDrive

 

כאשר נרצה להעלות קובץ אל חשבון ה-SkyDrive יעמדו לפנינו שתי אפשרויות. הראשונה היא אפשרות של שימוש באפליקציית SkyDrive אותה הצגנו וכל שעלינו לעשות הוא ללחוץ על כפתור העלה ולאחר מכן לנווט אל הקובץ הרצוי ולבחור בו .

בדוגמא הבאה נמחיש את הוספתו של קובץ תמונה ישירות מתוך אפליקציית התמונות במערכת ההפעלה. תוכלו ללחוץ על מקש החץ על מנת לנווט בין התיקיות השונות . לאחר שתבחרו בקובץ עליכם ללחוץ על כפתור הוסף ל SkyDrive

clip_image007

האפשרות הנוספת מקבילה למצב בו היינו מתקינים את תוכנת SkyDrive בסביבת שולחן העבודה המוכרת תחת תיקיית המשתמש שלנו. כברירת מחדל המערכת יוצרת עבורנו תיקיית סנכרון לחשבון ה-SkyDrive וכל מידע שנעביר אליה יסונכרן מיד מול החשבון שלנו.

clip_image008

שימו לב! תוכל לקבל הנחיות לשימוש באפשרות זו על ידי עיון במדריך סנכרן קבצים מול חשבון SkyDrive


יכולות השיתוף של
SkyDrive ו – Windows 8

כאשר נרצה לשתף מידע כלשהו המאוחסן בחשבון ה-SkyDrive שלנו כל שעלינו לעשות הוא לבחור בו ולהסיט את סמל העכבר לצד המסך עד אשר יופיע סרגל ה-Charms Bar. בסרגל ה –Charms Bar יש לבחור באפשרות שיתוף.

clip_image009

ברגע שנבחר באפשרות שיתוף נוכל לראות את התוכנות דרכן ניתן לשתף את המידע בקלות ולמעשה כל שנותר הוא רק לבחור בתוכנה ובנמען .

clip_image010

במידה ותבחרו לחבר את חשבון ה-Facebook שלכם למערכת ההפעלה תזכו להנות גם מהאפשרות לפרסם תוכן ישירות מכונן ה-SkyDrive ישירות אל פרופיל ה-Facebook שלכם מבלי להכנס כלל לאתרי האינטרנט שלהם.

clip_image011


הגיבו במערכת התגובות כאן בבלוג או קפצו לבקר אותנו בעמוד Microsoft ב-FacebookוYouTube. תוכלו לבקר אותנו גם במערכת MSA לשאול שאלותולקבל תשובות וכמובן להירשם לעדכוני ה –RSS שלנו כדי להישאר מעודכנים כל העת

ועד לפעם הבאה.

Stay Tuned

רותם

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *