משדרגים: מדריך התקנת ה-שדרוג ל-Windows 10

מערכת ההפעלה Windows 10 שהושקה לאחרונה מציגה מממשק משתמש חדש ונוח יותר, חנות אפליקציות משודרגת ומגוון רחב של כלי עבודה חזקים שהופכים אותה למערכת ההפעלה שתמיד הכרתם – רק טובה יותר. היום נלמד איך גם אתם תוכלו להתקין אותה על המחשב שלכם. בחינם.

מאת: רותם כהן

במדריך של היום נלמד כיצד ניתן להתקין את מערכת ההפעלה Windows 10 – נתחיל בשלבים המקדימים שכוללים גיבוי מקדים ובדיקה של דרישות המערכת, נתקדם להורדת קבצי ההתקנה ונמשיך בתהליך ההתקנה עד להפעלת מערכת ההפעלה Windows 10  על המחשב. מוכנים לצאת לדרך?

logo

 

מערכת ההפעלה Windows 10 מאפשרת לכם לבצע התקנת רשת בדומה לאפשרות ההתקנה שהוצגה לראשונה במערכת ההפעלה Windows 8. הליך ההתקנה קל ופשוט ורובו ככולו מתבצע באופן אוטומטי כשאתם, כמשתמשים תדרשו לבצע מספר פעולות פשוטות כדי להשלים את התהליך.

Windows 10 דרישות מערכת

רגע לפני שנתחיל בהליך ההתקנה חשוב שנוודא כי המחשב עליו אתם עתידים להתקין את Windows 10 אכן עומד בדרישות הסף של המערכת.

דרישות המערכת של Windows 10 הן:

 • מעבד: מעבד של 1 ג'יגה-הרץ (Ghz) או יותר או .SoC
 • זיכרון RAM: 1 ג'יגה-בייט עבור גרסת Bit32 או 2 GB עבור גרסת Bit
 • נפח דיסק קשיח: 16 ג'יגה-בייט עבור מערכת הפעלה בגרסת Bit32 או 20GB עבור גרסת Bit
 • כרטיס מסך: כרטיס מסך תומך DiretX9 ומעלה עם מנהל התקן 1.0 WDDM.
 • תצוגה: 800X600 ומעלה.

לרשימת הדרישות המלאה של מערכת ההפעלה Windows 10 תוכלו לבקר בעמוד דרישות המערכת של מערכת ההפעלה Windows 10.

שימו לב! את מרבית הפרמטרים שציינו בחלק זה תוכלו לבדוק בקלות על ידי לחיצה של מקש ימני על סמל המחשב בשולחן העבודה ובחירה באפשרות מאפיינים. בחלון שיוצג לפניכם תוכלו לראות את גרסת מערכת ההפעלה המותקנת, מהירות המעבד המותקן במחשב ואת כמות הזיכרון.

10-2

אם תרצו לוודא גם את נפח הדיסק הקשיח הפנוי במערכת ההפעלה תוכלו ללחוץ לחיצה כפולה על סמל המחשב ולהציג את תצוגת הכוננים. כעת, לחצו מקש ימני על הכונן בו מותקנת  מערכת ההפעלה שלכם (ברוב המוחלט של המקרים מדובר בכונן המסומן באות C) ובחרו במאפיינים. בחלון שיוצג לפניכם תוכלו לראות כמה מקום פנוי זמין להתקנה.

10-3

לפני שמתחילים

אחרי שבדקנו את דרישות המינימום של המערכת חשוב שנתעכב ולו לרגע על מספר נקודות נוספות שרלוונטיות להליך ההתקנה של Windows 10:

גרסת מערכת ההפעלה

את התקנת השדרוג ניתן לבצע בקלות מתוך מערכת ההפעלה Windows 8.1 או מתוך מערכת ההפעלה Windows 7 עליה מותקנת חבילת השירות SP1 ומעלה.

כדי לראות איזו גרסה של מערכת הפעלה מותקנת  במחשבכם תוכלו ללחוץ מקש ימני על סמל המחשב בשולחן העבודה ולבחור באפשרות מאפיינים כדי שהצגנו בסעיף הקודם.

במידה ובמחשבכם לא מותקנת מערכת ההפעלה המתאימה תוכלו לפעול באופן הבא:

משתמשי Windows 8עיינו במאמר שילמד אתכם כיצד לשדרג את המערכת אל Windows 8.1 ולאחר מכן המשיכו לבצע השלבים הבאים במדריך זה.

משתמשי Windows 7 עיינו במאמר שילמד אתכם כיצד להתקין את SP1 למערכת ההפעלה Windows 7 ולאחר מכן המשיכו לבצע את השלבים הבאים במדריך זה.

גיבוי מידע

כדי להבטיח באופן וודאי שלא יאבד שום מידע אישי בהליך ההתקנה מומלץ לוודא גיבוי למידע האישי שלכם, שאומנם אינו מהווה חלק ממערכת ההפעלה אך תרצו להיות בטוחים במאת האחוזים שיהיה בידכם גם לאחר התקנת השדרוג.

כדי ללמוד על פעולת הגיבוי תוכלו לעיין במאמר הבא מתוך בלוג התמיכה שלנו העונה על השאלה – כיצד אוכל לגבות את המידע האישי שלי.

הכרת רכיבי החומרה

נקודה חשובה בהחלט בעת שדרוג של מערכת הפעלה הינו נושא תאימות החומרה. אומנם מערכת ההפעלה  Windows 10תוריד ותתקין עבורכם את מנהלי ההתקן המתאימים לרכיבי החומרה במחשבכם ואף תבצע בעבורכם בדיקת תאימות חומרה כבר בשלב הראשון של הליך ההתקנה אך במידה ותרצו לבצע בדיקה מקדימה נוספת תוכלו לפעול באופן הבא:

 1. לחצו מקש ימני על סמל המחשב בשולחן העבודה ובחרו באפשרות מאפיינים. בחלון שיופיע לפניכם לחצו על כפתור מנהל ההתקנים.
  10-4
 2. בחלון זה תוכלו לראות את כל רכיבי החומרה המותקנים במחשב שלכם.
  10-5

משלב זה תוכלו לבדוק את האתרים של יצרני החומרה ולבדוק את תאימות החומרה של רכיבי החומרה הנ"ל בהתייחסות למערכת ההפעלה Windows 10.

אם אתם זקוקים לסיוע בשלב זה תוכלו להסתייע במדריך כיצד לזהות, להוריד ולהתקין דרייבר של רכיב חומרה.

שימו לב! במידה ולא מצאתם מנהל התקן המתאים ספציפית ל-Windows 10 יתכן ורכיב החומרה יפעל באופן מושלם במערכת ההפעלה החדשה שלכם עם מנהל התקן המותאם למערכת הפעלה מוקדמת יותר דוגמת Windows 8 אך מומלץ לוודא את הנושא מול יצרני החומרה לפני ביצוע השדרוג.  

 הליך התקנת השדרוג מערכת ההפעלה Windows 10

אחרי שווידאנו שהמחשב שלנו עומד בדרישות המערכת של Windows 10 וגיבינו את המידע, אנחנו מוכנים לצאת לדרך ולהתחיל בתהליך עדכון מערכת ההפעלה הקיימת למערכת ההפעלה Windows 10.

 1. לחצו על צירוף המקשים Ctrl ו-X ובתפריט שיפתח בחרו באפשרות לוח הבקרה. בחלון שיפתח לפניכם בחרו באפשרות Windows update. 
  שימו לב! במידה ואפשרות Windows Update אינה מופיע בלוח הבקרה. שנו את אפשרות התצוגה מאפשרות קטגוריות לאפשרות סמלים גדולים בסעיף הצג לפי, המופיע בפינת המסך חלון השמאלית.10-6
 2. כעת, לחצו על כפתור בדוק אם קיימים עדכונים.10-7
 3. הורידו והתקינו את כל עדכוני המערכת הזמינים על פי צילומי המסך הבאים ולאחר מכן הפעילו מחדש את  המחשב. לחצו על רשימת העדכונים שזוהתה על ידי המערכת.
  10-8
 4. וודאו שכל הסעיפים מסומנים ב-V ולחצו על כפתור התקן.
  10-9

 5. העדכונים הותקנו. לחצו על כפתור הפעל מחדש כעת כדי להחיל את העדכונים.
  10-10שימו לב! יש לחזור על פעולה זו עד שהמערכת תתריע כי אין יותר עדכונים זמינים.

 6. כעת, תוכלו לראות כי בפינת המסך הופיע סמלWindows  קטן. לחצו עליו על מנת להפעיל את תוכנת השדרוג של Windows 10.
  10-11
 7. כעת תוכלו להתחיל בתהליך השדרוג על ידי בחירה באפשרות שדרג עכשיו.
  שימו לב! במידה והכיתוב המופיע מציין כי המחשב מוכן להתקנה אך לא מופיעה אפשרות שדרג עכשיו לחצו על אפשרות הזמן לי עותק. פעולה זו תתריע לשרתים כי המחשב שלכם מוכן להתקנה ולאחר מספר שעות או יהיה זמין עבורכם כפי שיוצג בשלבים הבאים.
  10-12
  אם תרצו לוודא שהמחשב שלכם עומד בדרישות תוכל ללחוץ על המילה תואם המסומנת בקו תחתון ולוודא שוב כי המחשב שלכם עומד בדרישות המערכת.
  10-13
 8. כעת, מערכת ההפעלה תטען שוב את עדכוני המערכת אך הפעם הכיתוב יתחלף למילים – מוריד את Windows 10. 
  שימו לב! ניתן להוריד את קבצי ההתקנה ולהשלים את הליך ההתקנה בשלב מאוחר יותר.
  10-14
 9. לאחר מכן המערכת תתכונן לשדרוג במשך מספר שניות ולאחריהם יוצג לפניכם הסכם המשתמש. כדי להמשיך בהליך ההתקנה לחצו על כפתור קבל ואשרו את הסכם המשתמש.
  10-15
 10. בשלב זה תתריע מערכת ההפעלה כי השדרוג שלכם מוכן ועליכם להפעיל את המחשב מחדש וכמובן גם לבחור האם אתם מעוניינים לבצע התקנה מידית של מערכת ההפעלה או לבצע את ההתקנה בשלב מאוחר יותר.
  10-16
  10-17
 11. משלב זה מערכת ההפעלה תפעיל את המחשב מחדש ותבצע את הליך ההתקנה באופן אוטומטי לחלוטין מבלי שתדרשו לבצע פעולה נוספת. אם המחשב שלכם הוא מחשב נייד וודאו כי הוא מחובר למטען ואל תבצעו הפעלה מחדש של המחשב בשום שלב עד לסיום ההתקנה.

  חשוב לציין כי מערכת ההפעלה תבצע הפעלה מחדש למחשב כמה פעמים במהלך הליך ההתקנה – מצב זה תקין לחלוטין ועליכם רק לעקוב אחר התקדמות שלבי ההתקנה המוצגים בתמונות המסך הבאות:

  10-18
  10-19
  10-20
  10-21
  10-22
  10-23

 12. המערכת סיימה את הליך ההתקנה וכעת תדרשו לוודא כי אכן מדובר בחשבון המשתמש שלכם או ליצור חשבון משתמש חדש. כדי להמשיך בתהליך לחצו על כפתור הבא:
  10-24

 13. בחלון שיופיע לפניכם בחרו באפשרות השתמש בהגדרות מהירות.
  10-25

 14. המערכת תציג לכם כמה כלים חדשים המשולבים כברירת מחדל במערכת ההפעלה Windows 10. לחצו על כפתור הבא כדי לסיים את הליך ההתקנה.
  10-26
 15. מזל טוב! הליך ההתקנה הסתיים ואתם מוכנים להיכנס למערכת ההפעלה החדשה שלכם.
  10-27
 16. ברוכים הבאים ל-Windows 10.
  10-28

נתקלתם בבעיה בעת ההתקנה? יש לנו תשובה עבורכם

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter