טיפ: כיצד ניתן לעבור בין התוכנות בשורת המשימות בעזרת המקלדת בלבד

במערכת ההפעלה אנו רגילים לעבור בין התוכנות השונות בעזרת העכבר ושורת המשימות אך לפעמים אנו עלולים למצוא את עצמנו במצב שהעכבר איננו בהישג יד. מסיבה זו ועוד סיבות נוספות יצרו המון קיצורי מקשים במערכת ההפעלה היכולים להקל וייעל את עבודתכם בצורה משמעותית.

מאת: עמרי כץ

עד כה אנו הורגלנו להשתמש בקיצורי המקלדת על מנת לבצע פעולות שחוזרות על עצמן ובכך בעצם לייעל את עבודתנו,. במדריכים הקודמים סקרנו את קיצורי המקשים במערכת ההפעלה Windows 7 וכמובן גם את קיצורי הדרך במערכת ההפעלה החדשה Windows 8.1

קיצורי מקשים

היום אנו ניראה כיצד ניתן בעזרת שילוב של שני מקשים במקלדת לעבור בין התוכנות המופיעות בשורת המשימות. נשמע כיף? בואו נתחיל.


כיצד ניתן לעבור בין תוכנות פתוחות ללא שימוש בעכבר

על מנת להבין כיצד ניתן להשתמש בקיצורי המקשים עלינו להבין מעט מהי שורת המשימות וכיצד היא בנויה.
שורת המשימות מציגה את כל התוכנות שבחרנו להצמיד ובנוסף מציגה גם את כל התוכנות הפתוחות באותו הרגע. ניתן להצמיד תוכנות שונות לשורת המשימות.

1.בתור התחלה, ניראה איזה מספר מגיב לאיזו רובריקה בשורת המשימות.

בתור התחלה, ניראה איזה מספר מגיב לאיזו רובריקה בשורת המשימות.

שימו לב! בתמונה  תוכלו לראות, כאשר תלחצו על מקש ה-Windows ביחד עם הספרה 1 מיד יפתח Internet Explorer. במידה ותלחצו על מקש ה-Windows עם הספרה 2, יפתח סייר הקבצים, וכך הלאה.

2. לחצו על מקש ה-Windows במקלדת ביחד עם אחד ממקשי המספרים(ראו תמונה קודמת)

לחצו על מקש ה-Windows במקלדת ביחד עם אחד ממקשי המספרים(ראו תמונה קודמת)

עכשיו תוכלו לעבור בין כל התוכנות השונות בשורת המשימות. בהצלחה!


נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSS שלנו !

Good Times

עמרי

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *