ממשק ה-Ribbon בתיקיות במערכת ההפעלה Windows 8

רבות דובר על החידושים והשיפורים הרבים שנחשפו במערכת ההפעלה החדשה הלא היא Windows 8 . ממשק האריחים הוא השינוי הוויזואלי המשמעותי ביותר שנראה במערכת אך גם בסביבה המוכרת של שולחן העבודה קיימים שינויים רבים ביניהם גם ממשק ה-Ribbon החדש בתיקיות. רוצים להכיר את הממשק החדש ? כל התשובות לפניכם.

מאת: רותם כהן

בהפעלה הראשונית של Windows 8 נחשף ממשק חדש ונוצץ הבנוי כולו כאריחים רבים בצבעים שונים. מי מאתנו שמבקש לעבוד במערכת ההפעלה יזכה לראות שינוי קטן אבל משמעותי בכל תיקייה כמעט אליה יכנס.

clip_image002

ממשק ה-Ribbon במצב סגור – פעולות נפוצות במרחק נגיעה.

השינוי הוא למעשה שילובן של כרטיסיות שונות המכילות פעולות נפוצות רבות אותן ניתן לבצע בתקיה בדומה לממשק הכרטיסיות שנחשף ב-Office 2007 המוכר בשם ממשק Ribbon.


ממשק ה-Ribbon בתיקיות במערכת ההפעלה Windows 8

בכניסה הראשונית לסביבת העבודה בממשק המוכר לנו לא נבחין בשינויים רבים מידי למעט העובדה שכפתור ההתחל המוכר הוסר

clip_image004

במקרה שנכנס אל אחת התיקיות במערכת ההפעלה נבחין בסרגל כלים חדש שמופיע בחלק העליון ומציעה לנו לשונית בשמות קובץ , בית , שיתוף ותצוגה

clip_image006

תחת כל אחת מהאפשרויות השונות נמצא מספר פעולות בהן קרוב לוודאי שנרצה לבצע בתקיה זו

תפריט קובץ

בתפריט קובץ נוכל למצוא את האפשרויות הבסיסיות ביותר כמו תיקיות נפוצות במערכת פתיחה של חלון חדש או שורת הפקודה ישירות מתוך חלון התיקייה. בנוסף תוכלו לגשת בקלות אל תפריט העזרה מכל תקיה בה אתם נמצאים על ידי לחיצה על קובץ > עזרה.

clip_image008

שימו לב! תפריט קובץ יסומן בכחול גם כאשר תבחרו בתפריטים נוספים מתוך

תפריט בית

תחת תפריט בית יוצגו כל האפשרויות הבסיסיות שביצענו בעבר דרך תפריט הבחירה שהופיע בלחיצה של מקש ימני על קובץ אחד או יותר. בתפריט זה נוכל למצוא אפשרויות של העתקה הדבקה וגזירה ואפשרויות של העברה או העתקה אל מיקום ספציפי. בנוסף נוכל ם ליצור תיקיה חדשה, מסמך חדש ואפילו קיצור דרך ישירות מתפריט ה-Ribbon .

תחת תפריט בית ניתן גם לבחור בקובץ מסוים ולהציג את מאפייני הקובץ על ידי לחיצה על כפתור מאפיינים. כתוספת לכל אלו נוספו אפשרויות בחירה כמו בחר הכל , אל תבחר או הפוך בחירה בו תוכלו להשתמש ברגע שבחרתם רק בקבצים שאינכם מעוניינים לבצע עליהם פעולה כלשהי .

clip_image010

תפריט שיתוף

תפריט השיתוף מכיל את כל האפשרויות השייכות לשיתוף המידע הנמצא בתקיה עם גורמים אחרים. תוכלו לשלוח את המסמך בדואר אלקטרוני , לדחוס אותו כדי לצמצם את נפחו, לשלוח אותו בפקס, להדפיסו או לצרוב אותו בדיסק על פי רצונכם ישירות מהתפריט העליון.

חלק חשוב נוסף בתפריט השיתוף הוא נושא שיתוף ואבטחה. נוכל לראות האם התיקייה משותפת ועם מי ובלחיצת כפתור נוכל להפסיק את השיתוף . במידה ונרצה להגדיר הרשאות שיתוף ספציפיות לתיקייה על פי משתמשים נוכל לבחור בקלות באפשרות אבטחה מתקדמת ונגיע אל תפריט ההרשאות המוכר לנו ממערכת ההפעלה Windows 7

clip_image012

תפריט תצוגה

במערכת ההפעלה הקודמת אפשרויות התצוגה הופיעה כרשימת אפשרויות ארוכה במיוחד והיה עלינו לגלול מעלה ומטה כדי להגיע אל האפשרות שרצינו לשנות. בתפריט התצוגה במערכת ההפעלה Windows 8 כל האפשרויות פרוסות לפנינו בצורה נוחה וברור.

בתפריט זה נוכל לבחור אילו חלונות להציג בכל תקיה, כיצד יוצגו הסמלים מבחינת גודל ומיון ולבחור האם אנו מעוניינים להציג סיומות קבצים , לאפשר הצגה פריטים מוסתרים וכדומה.

מי מכם שמעוניין בכך או שלא הצליח למצוא את אחת האפשרויות הדרושות לו יוכל ללחוץ על כפתור אפשרויות בכדי להגיע לתפריט התצוגה הישן המוכר ממערכת ההפעלה Windows 7.

clip_image014

 


ממשק ה-Ribbon החדש בתיקיות משפר את העבודה עם תיקיות במערכת באופן ניכר ומותאם גם לעבודה עם צגי מגע. אז איך ההרגשה שהכל במרחק נגיעה?

הגיבו במערכת התגובות כאן בבלוג או קפצו לבקר אותנו בעמוד Microsoft ב-Facebook ו-YouTube. תוכלו לבקר אותנו גם במערכת MSA לשאול שאלות ולקבל תשובות וכמובן להירשם לעדכוני ה –RSS שלנו כדי להישאר מעודכנים כל העת

ועד לפעם הבאה.

Stay Tuned

רותם

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *