מדריך שימוש ב – Microsoft Security Essentials חלק ב'

אחרי שהכרנו את תוכנת Microsoft Security Essentials  ולמדנו איך להוריד ולהתקין אותה , היום נתקדם קדימה ונלמד איך לעשות עם התוכנה ונכיר את כל המסכים שלה .

מאת: אור מאירי

אז ככה Microsoft Security Essentials נראה:

clip_image002

תחת לשונית Home בעצם אנחנו מבצעים את הסריקות, יש לנו אפשרות לבצע 3 סוגים של סריקות,

1) סריקה מהירה- Quick Scan, סריקה העוברת על מקומות ספציפיים במחשב, "המקומות החמים" שהכי הגיוני שיהיו בהם וירוסים, ולכן היא מהירה ויעילה

2) סריקה מלאה – Full Scan, סריקה העוברת על הכוננים המקומיים במחשב, על כל תיקייה וקובץ.

3) מותאם אישית- Custom , אנחנו יכולים להחליט היכן תתבצע הסריקה, אם לדוגמא אנחנו רוצים לסרוק כונן חיצוני (Disk on Key) או את כונן ה- CD/DVD ניתן להגדיר את זה בסריקה מותאמת אישית.

image

 

תחת לשונית Update אנחנו יכולים לבדוק אם האנטי-וירוס שלנו מעודכן. כל יום, ואפילו כמה פעמים ביום יוצאים וירוסים חדשים, לכן חשוב מאוד שנבדוק כל הזמן שהאנטי וירוס שלנו מעודכן. העדכונים של האנטי וירוס יורדים גם עם העדכונים הרגילים של המחשב, אז בעצם כל הזמן האנטי וירוס צריך להיות מעודכן, כמובן שבמידה ולא כתוב לנו up to date ניתן ללחוץ על update וירדו לנו העדכונים הדרושים.

 

image

בלשונית History אנחנו יכולים לראות את ההיסטוריה של ממצאי האנטי וירוס, כאשר נלחץ על all detected items נוכל לדעת בדיוק מה האנטי וירוס מצא באיזה יום באיזה שעה ומה קרה איתו.

Quarantined- לפעמים המחשב מוצא קובץ מסוים שאנחנו לא ממש בטוחים שהוא וירוס או קובץ מזיק כלשהו, ואנחנו לא רוצים שהמחשב ישתמש בו, אבל לא רוצים שימחק אותו, אנחנו יכולים להגדיר אותו כקובץ מבודד, כלומר אנחנו רוצים אותו במערכת, לא רוצים שימחק, אבל גם לא רוצים שמהמחשב ישתמש בו.

Allowed- קבצים המזוהים כווירוסים אבל אנחנו רוצים שימשיכו לפעול במערכת, ולא רוצים שכל פעם האנטי וירוס יודיע לנו שהם וירוסים. אנחנו יכולים להגדיר אותם כקבצים מאושרים.

Delete history- פשוטו כמשמעו, מוחק את כל ההיסטוריה, אנחנו כבר לא נראה את כל הממצאים

תחת לשונית Settings אנחנו יכולים להגדיר הגדרות שונות- מותאמות אישית. נעבור על הדברים החשובים:

Scheduled Scan- אנחנו יכולים לקבוע מתי תהיה סריקה אוטומטית, כל כמה זמן ובאיזה שעה. מה שמופיע פה זה ברירת המחדל. אנחנו יכולים לשנות את השעות ואת התדירות של הסריקות.

clip_image012

באפשרות default action ניתן לקבוע מה לעשות עם הקבצים שנמצאים כזדוניים, לדוגמא קבצים הנמצאו כבעיה חמורה (severe) אנחנו רוצים להסיר וכקבצים שנמצאו כהתראה נמוכה לוירוס- להשאיר.
clip_image014

Real-time protection – אחד היתרונות הטובים שיש באנטי וירוס הוא הגנה בזמן אמת, כלומר אם אני מורידה שיר כלשהו והוא נמצא כווירוס האנטי וירוס יתריע לי עליו מייד, כאן אנחנו יכולים להגדיר אם תהיה הגנה בזמן אמת או לא, ויכולים להגדיר מה האנטי וירוס מנטר בזמן אמת.

על שלושת האפשרויות הבאות נדלג (אפשרויות exclusion), באפשרויות אלה ניתן להגדיר מה בדיוק נבדוק בזמן אמת, מיקומים או סוגי קבצים, אני לא ממליצה להשתמש באפשרויות אלה כיוון שהן מורידות את איכות ורמת האבטחה של המחשב.

clip_image016

עוד אפשרויות מתקדמות (Advanced), האפשרויות המסומנות פה הן ברירת המחדל ואומרות לבדוק גם קבצי ארכיון כמו ZIP ו CAB, ליצור נקודת שחזור לפי ההסרה ואפשרות שכל המשתמשים במחשב יראו את ההיסטוריה של הסריקות.

האפשרות שלא מסומנת אומרת לבדוק כוננים חיצוניים המחוברים ביציאת USB כשמריצים סריקה מלאה על המחשב, מקודם ראינו שסריקה מלאה כוללת את הכוננים המקומיים, באפשרות זו ניתן להוסיף גם את החיצוניים.

clip_image018

SpyNet זוהי קהילה העוזרת לשפר את האנטי וירוס ומדווחת על וירוסים חדשים וכדומה, באופן ברירת מחדל אנחנו חברים בקבוצה הבסיסית השולחת פעולות על מנת לדעת את הסטטיסטיקות שונות הקשורות לאנטי וירוס,
הקבוצה המתקדמת יכולים לדווח על וירוסים חדשים ומידע עליהם.

שיהיה המשך יום נעים ללא וירוסים במחשב וגם בגוף 🙂

אור מאירי

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

0 תגובות “מדריך שימוש ב – Microsoft Security Essentials חלק ב'

 1. http://

  שלום

  היה לי נוד 32 והסרתי אותו והתקנתי את האנטי ווירוס של מיקרוסופט אבל שהיתי מקבל אימליים היה רשום למטה ניבדק על ידיי נוד 32 ופה באנטי ווירוס של מיקרוסופט לא כתוב בסוף ההודעה כלום האם זה אומר שהוא לא בודק מיילים

  ואם כן אך לשנות את זה

  שלום שלמה,

  בכדי לקבל מידע נוסף על Microsoft Security Essentials יש לפנות מול אתר התמיכה של התכונה בכתובת http://www.microsoft.com/security_essentials/support.aspx?mkt=he-il#mainNav

  המשך יום נעים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *