Microsoft Edge – לגלוש לעולם טוב יותר

מערכת ההפעלה Windows 10 הציגה רף גבוה בכל הנוגע לנוחות המשתמש.  אבל, מלבד ממשק חדש וכלי עבודה חזקים, מערכת ההפעלה החדשה כוללת בתוכנה גם דפדפן חדש ומעניין במיוחד. בדקנו את Microsoft Edge וחזרנו עם כל התשובות לכל השאלות.

edge1

מאת: רותם כהן

עוד מימי הראשונים של רשת האינטרנט ליווה אותנו דפדפן האינטרנט כברירת מחדל במערכת ההפעלה Windows הלא הוא Internet Explorer. הדפדפן המיתולוגי זכה ל-11 גרסאות ונכלל כחלק בלתי נפרד ממערכות Windows.

היום, נכיר את דפדפן האינטרנט החדש המשולב גם הוא במערכת ההפעלה Windows 10 ועונה לשם –  Microsoft Edge, הדפדפן החדש מבטיח מהירות גלישה גבוהה, ממשק משתמש נוח וכלי עבודה חדשניים ישירות על גבי הדפדפן.

אז איפה מוצאים את Microsoft Edge?

את דפדפן ה –  Edge תוכלו למצוא כבר בשורות המשימות לאחר ההתקנה. סמל הדפדפן החדש יופיע בסמוך לסמל שולחנות העבודה הווירטואליים.

edge2

מלבד אפשרות זו תוכלו גם להשתמש באפשרות החיפוש שזמינה תמיד בשורת המשימות. לחצו על כפתור החיפוש והקלידו את הביטוי – Microsoft Edge.

edge3

ברוכים הבאים ל-Microsoft Edge

חלון התצוגה הראשוני של מיקרוסופט Edge יציג לפניכם ממשק משתמש נקי במיוחד ממנו תוכלו להתחיל ישירות בגלישה באינטרנט.

בשורת החיפוש שתופיע תוכלו להקליד כל ביטוי שתרצו והדפדפן יציג בעבורכם את תוצאות החיפוש לביטוי שהקלדתם. בנוסף, תוכלו להקליד גם כתובת אינטרנט ולגלוש לאתר המבוקש.

edge4

edge5

בכל מהלך הגלישה תתחלף שורת החיפוש המקורית לשורת כתובת שתופיע בחלקו העליון של החלון בדומה לכלל הדפדפנים.

edge6

מלבד אפשרות הגלישה באינטרנט הדפדפן מציג עוד מגוון רחב של כלים יעילים במיוחד אותם נציג בהמשך המדריך.

תצוגת קריאה

בלא מעט מקרים אנחנו מגיעים לאתר הכולל תוכן רב המוצג בתוך עיצוב מרשים. אבל, אנחנו כגולשים נהיה מעוניינים לא פעם לקרוא את המידע בצורה נוחה וברורה בדומה לקובץ Word או עיתון. בדיוק לשם כך נוספה אפשרות תצוגת הקריאה בדפדפן החדש.

על מנת להפעיל את תצוגת הקריאה, תדרשו ללחוץ על סמל הספר המופיע בסמוך לשורת הכתובת.

edge7

תצוגת האתר תשתה לתצוגה נוחה יותר ותציג לפניכם רק את החלק הכולל את התוכן בתצוגה נקייה שמזכירה בהחלט מסמך WORD מושקע.

edge8

edge9

הערת אינטרנט

אחת מהכלים המתקדמים ביותר שמשולבים בדפדפן Microsoft Edge הוא כלי הערות אינטרנט המאפשר לכם להוסיף הערות ואפילו לצייר על האתר המוצג לפניכם. את תמונת האתר המודגשת תוכלו לשתף מיד בדואר אלקטרוני או באמצעות הרשת החברתית של Facebook, להעתיק ולהדביק בכל מקום או לשמור אותה למועד מאוחר יותר.

כדי לטעון את כלי הציור והסימון תוכלו ללחוץ על כפתור צור הערת אינטרנט המופיע בסרגל הכלים בצמוד לשורת הכתובת.

edge10

שורת הכתובת שלכם תשתנה מיד ותכלול מספר כלי ציור וסימון.

edge11

הכלי הראשון יאפשר לכם להשתמש בעט סימון דק יחסית. לחיצה על החץ הקטן שמתחת לכפתור הייעודי תאפשר לכם לבחור את הצבע וכמובן את העובי של עט הסימון.

edge12

מרגע זה תוכלו להתחיל לצייר ולכתוב על אתר האינטרנט לפי בחירתכם.

edge13

הכלי הבא הוא טוש הסימון שמיועד לסימון של פריטים גדולים יותר במסמך. בשונה מעט הסימון התצוגה בטוש הסימון היא חצי שקופה, כך שתוכלו לסמן גם קטעי טקסט על מנת שיהיו מודגשים. אך, עדיין קריאים.

edge14

הכלי הבא ברשימת הכלים היא האפשרות להוספת הערה על גבי המסך. אפשרות זו מאפשרת גם למי שאינו משתמש במסך מגע לכתוב הערות על גבי הדפדפן בעזרת המקלדת. האפשרות תציג סימון של הערה בדומה להערות המופיעות במסמכי Word. ההערה תסומן במספר ותאפשר לכם להקליד כל טקסט שתרצו. לחיצה על מספר ההערה תעלים את החלון הכולל את הטקסט.

edge15

edge16

מלבד אפשרויות הסימון, כלי ההערות כולל גם כלי העתקה שיאפשר לכם להעתיק חלק מהתמונה המוצגת לפניכם. כדי להשתמש באפשרות זו לחצו על כפתור ההעתקה וכאשר יופיע המסך הבא סמנו את החלק אותו תרצו להעתיק.

edge17

edge18

מרגע ההעתקה התמונה נמצאת בזיכרון המחשב (Clip Board) ותוכלו להעתיק אותו בכל מקום במחשב. בדוגמה הבאה העתקנו את צילום המסך ישירות מתוך הדפדפן אל תוכנת Word.

edge19

מלבד אפשרויות הסימון והציור בכלי הערת האינטרנט. הדפדפן מאפשר לגם גם לשמור את האתר המסומן ישירות אל תוך אפליקציית OneNote, תפריט המועדפים או אל רשימת הקריאה שלכם אותה הצגנו בסעיפים הקודמים במסך זה.

edge20

אם אתם מעוניינים דווקא לשתף את המסמך תוכלו ללחוץ על כפתור השיתוף המופיע בסמוך לכפתור השמירה. באפשרויות השיתוף תוכלו לשתף את המסמך ישירות אל חשבון ה-Facebook שלכם, לשלוח אותו בדואר אלקטרוני או להוסיפו אל תוכנת OneNote המותקנת על המחשב.

edge21

שיתוף

מלבד אפשרות השיתוף שהצגנו בסעיף כלי ההערות בסעיף הקודם, ניתן לשתף בקלות גם כל אתר אינטרנט באמצעות כפתור השיתוף שזמין גם בגלישה רגילה בדפדפן כאשר השיתוף עצמו יציג את כתובת אתר האינטרנט. גם כאן תוכלו לבצע שיתוף אל Facebook, דואר אלקטרוני ואל מחברת OneNote.

edge21

הוספה למועדפים

אפשרות המועדפים שהכרנו בדפדפנים השונים זוכה לשדרוג משמעותי בדפדפן החדש. מלבד אפשרות ייבוא וניהול מועדפים בצורה נוחה ופשוטה יותר. נוספה גם אפשרות רשימת הקריאה, אותה נציג במהלך המדריך.

על מנת להוסיף לרשימת המועדפים את האתר שבו אתם גולשים כעת, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על סמל הכוכב המופיע בצמוד לשורת הכתובת.

edge22

בחלון שיפתח לפניכם תוכלו להקליד את השם בו ישמר האתר במועדפים, להחליט באיזו תיקייה מתוך תיקיית המועדפים שלכם ואף ליצור תיקייה חדשה. על מנת לשמור את האתר לחצו על כפתור הוסף.

edge23

על מנת לצפות ברשימת המועדפים, תוכלו ללחוץ על סמל מרכז המופיע בצמוד לכפתור הכוכב. בחלון זה יוצגו מספר אפשרויות ובהן תוכלו לבחור באפשרות מועדפים.

edge24

הוספה לרשימת קריאה

 מלבד אפשרות להוסיף מועדפים זמינה גם האפשרות לשמור את האתרים השונים ברשימת קריאה. רשימת הקריאה בדפדפן Microsoft Edge, היא למעשה שדרוג של אפליקציית רשימת קריאה שהכרנו במערכת ההפעלה Windows 8.

לחיצה על כפתור הכוכב, תאפשר לנו גם לבחור באפשרות הוספה לרשימת הקריאה. גם כאן, נוכל להקליד שם תצוגה לפי בחירתנו וללחוץ על כפתור הוסף על מנת לשמור את האתר.

edge25

על מנת לצפות ברשימת הקריאה שלכם תוכלו ללחוץ על כפתור מרכז ולבחור באפשרות תצוגת רשימת קריאה.

edge26

ניהול רשימות

כפי שהצגנו בסעיף הקודם, כלל הפעולות הנפוצות ביותר אוחדו לתוך ממשק משתמש אחד המופיע תחת כפתור מרכז, המופיע כמספר פסים מאונכים. לחיצה על כפתור זה תאפשר לכם לצפות במספר נתונים בקלות ולדלג ביניהם במהירות.

מלבד אפשרות צפייה במועדפים וצפייה ברשימת הקריאה שלכם, תוכלו גם לצפות בהיסטוריית הגלישה ובהיסטוריית הורדות הקבצים שהורדתם דרך הדפדפן.

היסטוריית גלישה

edge27

הורדות

בחלק זה יוצגו כל הקבצים שהורדתם בדפדפן. לחיצה על אחד מהקבצים תפעיל את הקבצים ממש כאילו הפעלתם אותם מתוך תיקייה במערכת ההפעלה.

edge28

ייבוא מועדפים

מתוך תצוגת המועדפים שהצגנו בסעיפים הקודמים. ניתן גם לייבא את רשימת  המועדפים שלכם מתוך דפדפנים אחרים המותקנים במערכת ההפעלה. על מנת לבצע את הייבוא בקלות כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור ייבא מועדפים מתוך חלון תצוגת המועדפים בדפדפן.

edge29

אפשרויות והגדרות

את תפריט כלים שהכרנו בגרסאות הקודמות של Internet Explorer מחליף תפריט כלים נוח ופשוט המופיע בשורת הכלים הסמוכה לשורת הכתובת על ידי סימון של 3 נקודות.

edge30

גלישה בסתר

מתוך חלון הכלים שהצגנו בסעיף הקודם תוכלו להפעיל את אפשרות הגלישה בסתר אשר תאפשר לכם לגלוש בדפדפן מבלי שפעולות שתבצעו ישמרו בהיסטוריית הדפדפן כמו אתרים אליהם גלשתם, סיסמאות שהקלדתם או קבצים שהורדתם.

edge31

הצמד להתחל

תפריט הכלים כולל גם אפשרות חדשה ומעניינת שתאפשר לכם לקבל גישה לאתרים האהובים אליכם גם מחוץ לדפדפן עצמו. אפשרות הצמד ל-התחל מאפשרת לכם להצמיד כל אתר אינטרנט ישירות אל תוך תפריט ה-התחל.

edge32

לאתר שהצמדתם את האתר אל תפריט ה-התחל לחיצה אחת על האריח הייעודי ומערכת ההפעלה כבר תדאג לפתוח בעבורכם את הדפדפן ולגלוש ישירות אל האתר מבלי שתדרשו לבצע צעד נוסף.

edge33

פתח ב-Internet Explorer

למרות ההתקדמות הטכנולוגית של השנים האחרונות, עדיין ניתן למצוא אתרים שונים שאינם מאפשרים גלישה בדפדפנים חדשים וידרשו מכם לגלוש רק בדפדפן Internet Explorer. במקרה ונתקלתם באתר שכזה תוכלו עדיין לפתוח את האתר באופן תקין על ידי לחיצה על כפתור פתח באמצעות Internet Explorer.

edge34

פעולה זו תפעיל את דפדפן Internet Explorer עדיין זמין במערכת מאחורי הקלעים ותאפשר לכם לקבל גישה לאתר באופן תקין.

edge35

הגדרות

את תפריט אפשרויות אינטרנט שהכרנו בכלל גרסאות Internet Explorer מחליף תפריט הגדרות. בדומה לנוחות המשתמש שהכרנו במערכת ההפעלה Windows 10 גם תפריט ההגדרות הפך לתפריט וקל ונוח שיאפשר לכם לשנות את כל ההגדרות שתרצו בלחיצה כפתור.

edge36

edge37

אחת מהאפשרויות החדשות בתוך חלון ההגדרות היא האפשרות לבחירת ערכת נושא לדפדפן. בדוגמה הבאה תוכלו לשנות את תצוגת הדפדפן לתצוגה כהה שמלבד התצוגה המרשימה תאפשר לכם גם לחסוך בביצועי הסלולה במידה ומדובר במחשב נייד.

edge38

מלבד אפשרות זו תוכלו למצוא את אפשרויות שהכרתם בגרסאות הקודמות ותוכלו לבצע התאמה אישית של ההגדרות  בקלות.

הגדרות מתקדמות

במידה ולא הצלחתם למצוא את ההגדרה הרצויה בתפריט ההגדרות הבסיסי תוכלו להמשיך אל אפשרות ההגדרות המתקדמות על ידי לחיצה על כפתור הגדרות המופיע בחלק התחתון של תפריט ההגדרות המתקדמות.

edge39

edge40

edge41

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter