חנות האפליקציות החדשה במערכת ההפעלה Windows 10

מערכת ההפעלה Windows 10 מציגה מגוון רחב של כלי עבודה חדשים ונוחות משתמש משופרת. אבל, מלבד שולחנות עבודה וירטואליים, דפדפן חדש וכפתור התחל משופר, המערכת כוללת גם חנות אפליקציות מגוונת מבעבר. מוכנים להכיר את חנות האפליקציות החדשה?

app1

מאת: רותם כהן

את חנות האפליקציות פגשנו במערכת ההפעלה Windows 8 והיא הציעה לנו להוריד מגוון רחב של אפליקציות שימושיות בקלות מרבית ולשלב אותם כחלק מהאפליקציות שלנו בתוך שניות. במדריך מטה  נסקור את חנות האפליקציות החדשה במערכת ההפעלה Windows 10 שמאפשרת לנו ליהנות ממגוון רחב יותר של אפליקציות בצורה נוחה בהרבה.

חנות האפליקציות ב-Windows 10

חנות האפליקציות החדשה זמינה מכל מקום במערכת ההפעלה הודות לממשק המשתמש החדש. כדי להיכנס לחנות כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על סמל זכוכית המגדלת המופיע בצמוד לכפתור ה-התחל ולהקליד את המילה חנות או store (לפי שפת הממשק שבחרתם במחשב שלכם)

app2

כעת, בחרו באפשרות הראשונה שתעלה בתוצאות החיפוש.

app3

ברוכים הבאים לחנות האפליקציות של Windows 10.

עבודה עם חנות האפליקציות

כבר בכניסה הראשונית לחנות האפליקציות תוכלו לראות את הפרדה בין אפליקציות למשחקים אשר תופיע בפינת המסך הימנית העליונה. מלבד אפשרות זו יוצגו לפניכם אפליקציות ומשחקים מובילים בתצוגה הראשית שיתחלפו באופן אוטומטי.

מתחת לאפשרות זו תוצג אפשרות בחירה בין – מצעדים וקטגוריות של אפליקציות, מצעדים וקטגוריות של משחקים ומומלצים (שכלולת אפליקציות מומלצות משני התחומים).

app4

אם תמשיכו לגלול מעט מטה תוכלו לראות מגוון רחב של קטגוריות על פי נושאים בהן יוצגו אפליקציות שונות ומשחקים על פי סוג הקטגוריה.

app5

חיפוש בחנות האפליקציות

בדומה למערכת ההפעלה – גם כאן בחנות האפליקציות אפשרות החיפוש מלווה אתכם בכל שלב בפינת המסך השמאלית העליונה.

app6

בשדה החיפוש תוכלו להקליד כל ביטוי חיפוש שתרצו והמערכת תציג לפניכם את התוצאות הרלוונטיות מהן תוכלו לבחור את האפליקציה הרצויה.

app7

אם תקלידו ביטוי חיפוש כלשהו ולאחר מכן תלחצו על מקש ENTER או תבחרו באפשרות "חפש בהכל" מתוך תוצאות החיפוש, המערכת תציג לפניכם תצוגה של האפליקציות  המתאימות לתוצאות החיפוש.

app8

פרופיל אפליקציה בחנות האפליקציות

לאחר שמצאתם את האפליקציה אותה תרצו להוריד עליכם ללחוץ על הסמל שלה בחנות האפליקציות. פעולה זו תציג לפניכם את פרופיל האפליקציה בחנות האפליקציות המקוונת הכולל מידע מסוגים שונים כמו שם האפליקציה, פירוט היכולות, צילומי מסך, מחיר, ביקורות משתמשים ואפליקציות מקבילות.

אחרי שקראתם את הפרטים והחלטתם שאתם מעוניינים באפליקציה תוכלו לעבור לשלב הבא:

app9

הורדת אפליקציה

חנות האפליקציות כוללת בתוכה אפליקציות רבות מאד בחינם במגוון רחב של תחומים. חלק מהאפליקציות הן אפליקציות בתשלום.

בשלבים הבאים נראה כיצד אנו מורידים אפליקציה ללא תשלום וכיצד ניתן לבצע רכישה מקוונת של אפליקציה בחנות האפליקציות.

הורדת אפליקציה חינמית

במידה ואתם מעוניינים לבצע הורדה של אפליקציה חינמית כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על הפתור המופיע עם הכיתוב חינם.

app10

לאחר זמן ההורדה ישתנה הכיתוב למילה פתח. לחיצה על הכפתור כעת, תפעיל את האפליקציה:

app11

app12

רכישת אפליקציה בתשלום

במידה והאפליקציה בה אתם מעוניינים היא אפליקציה בתשלום תוכלו לבצע רכישה שלה ישירות מתוך חנות האפליקציות. לפני שתבצעו פעולה זו תדרשו להגדיר את אמצעי התשלום שלכם בחשבון מיקרוסופט איתו אתם מחוברים לחנות.

שימו לב! המערכת תתחבר לחנות באופן אוטומטי עם חשבון המיקרוסופט איתו אתם מחוברים למערכת ההפעלה. למידע נוסף אודות חשבון מיקרוסופט תוכלו לעיין במאמר אודות חשבון מיקרוסופט.

כדי להגדיר את אמצעי התשלום לחצו על סמל החשבון שלכם בתוך חנות האפליקציות ובחרו באפשרות אפשרויות תשלום.

burn13

כעת, תדרשו להתחבר אל חשבון המשתמש שלכם ולהגדיר את אמצעי התשלום איתו תרצו לבצע רכישות בחנות האפליקציות המקוונת במערכת ההפעלה.

לאחר מכן , בחרו באפליקציה שתרצו לרכוש. במקרה זה במקום הכיתוב חינם על כפתור ההורדה של האפליקציה יופיע המחיר. כדי להתחיל בהליך הרכישה לחצו על כפתור זה.

app14

לאחר הרכישה תדרשו לאשר אותה בדומה להורדת אפליקציה חינמית ואז תוכלו לפתוח אותה ישירות מתוך החנות או מתוך תפריט התחל.

עדכונים

לאחר שתבצעו הורדה של מספר אפליקציות תוכלו גם לבצע עדכונים של האפליקציות לגרסאות חדשות שישוחררו אל חנות האפליקציות. על מנת לבצע פעולה זו תוכלו לפעול על פי השלבים הבאים.

פתחו את חנות האפליקציות, לחצו על חשבון המשתמש שלכם ובחרו באפשרות הורדות ועדכונים.

app15

כעת, לחצו על כפתור – בדוק אם יש עדכונים. במידה והמערכת תזהה כי קיימים עדכונים לאפליקציות היא תציג בפניכם אפשרות של הורדת העדכון.

חשוב לציין כי המערכת מוגדרת להוריד ולהתקין את העדכונים לאפליקציות  באופן אוטומטי כברירת מחדל. במידה ואתם מעוניינים לבטל אפשרות זו תוכלו לפעול על פי ההנחיות המופיעות בשלב הבא.

app16

הגדרות נוספות

מלבד הפעולות שהצגנו במדריך זה תוכלו גם לשנות את ההגדרות על פי הן פועלת החנות. על מנת לשנות את ההגדרות לחצו על סמל חשבון המשתמש שלכם ובחרו באפשרות הגדרות.

app17

בחלון שיופיע לפניכם תוכלו לבצע התאמה של ההגדרות על פי העדפותיכם.

app18

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter