הכל על Media Center מא' עד ת'

לכל המשתמשים הביתיים מביניכם, כאלו שלא אוהבים להתאסף בחוצות הארץ או סתם אוהבים פינוק כמו קולנוע ביתי, הכנתי פוסט קצר וקולע על שימוש ראשוני ב- Vista Media Center. התוכנה מדהימה ומקנה שירותי צפיה, הקלטה, מעבר, עצירה וכו' נוסף על תכני האינטרנט וקבצי המחשב שיכולה להציג. סה"כ פעולות בסיסיות של תכונות רבות המאוחדות לתוכנה אחת ויחידה. רלוונטי מאוד לבעלי ספריות מדיה ענקיות של תמונות, וידאו קליפים ומאגרי סרטים.

מאת: גל ישלח

אמצעים דרושים: מחשב, קולטן, שלט וכרטיס לכידה איכותי. לפירוט ספציפי ונרחב הנה מדריך חומרת מחשבי MC. אם אנו מתחברים לYes אז חיבור לווין ממיר ואם לHot אז יש לנו אופציה לבחור בכניסה אנלוגית או וידאו קומפוזיט. Hot לא תאמה באופן מלא בשיווק התוכנה לכן 6 ערוצים לא יכללו בשידורים. לדוג': Hot בידור ישראלי, תוכניות Hot3 וכו'. הנה מדריך דקדקני להגדרה מלאה של תוכנת המדיה סנטר (-כשיפתח האתר יש ללחוץ Guide משמאל למעלה, שאר המדריך בעברית) . לכל מי שכבר מוגדר ורוצה להגדיר מחדש ניתן לאפס את התוכנה:

Start > All programs > Media Center > Settings > Media Center setup > Run setup again

מדריך התוכניות– פונק' הנותנת לנו את האופציה לבחור תוכניות וערוצים, לרוב הוא מזוהה אוטומטית בעת בשלב הראשוני לאחר זיהוי המשדר והשלט (-מדריך הנ"ל).

clip_image001

אם איכשהו נקלענו לרצון הרחב לאפס את כל מדריך התוכניות שלנו, ניתן גם כן דרך התוכנה תחת סעיף   TV + Movies > Guide > Channel Listings . זה ישדרג, יעדכן או יחליף את הנוכחי. אם נרצה באופן מוחלט כאילו לא היה ולא נברא-איפוס הEPG נבצע צעדים אלו(-שימו לב, הצעדים רגישים, יש להימנע מביצועם אם אינכם מנוסים בשינוי ערכי רישום):
C:ProgramDataMicrosofteHomeEPG
שינוי שם התיקיה ל- EPG.OLD. הצעד הבא יהיה מחיקת הקובץ:
mediacenterdatastore.db
תחת התיקייה
C:ProgramDataMicrosofteHome.
אח"כ נלחץ על התחל > תוכניות > עזרים > קליק ימני על שורת הפקודה > הפעל כמנהל נריץ את הפקודה: 
cd c:windowsehome
ונמשיך עם הפקודה:
mcupdate –u.
לאחר מספר דקות ואפילו יותר תופיע המילה done שתעיד על סיום התהליך. נפתח את ה- Media Center וניגש להגדרות, ונסרוק למדריך תוכניות חדש.

תוכנת Media Center היא בעל ממשק יפה, יחודי וזמין למשתמש הביתי והחדש. שלבי ההגדרות הראשוניות נוחים לתפעול. המלצה חמה היא באמת לוודא שכרטיס הטלוויזיה, שלט וקולטן באמת תואמים ונתמכים בMedia Center תחת המ"ה שישנה במחשב. כלומר כרטיס טלוויזיה למחשב VISTA חייב להיתמך גם ב- VISTA וגם ב-Media Center . אותו דבר תקף גם ל- XP.

בהצלחה ובהנאה זו התחלה של ידידות נפלאה. גל

 

 

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

0 תגובות “הכל על Media Center מא' עד ת'

 1. http://

  שלום

  האם יש דרך לערוך סרטון ממספר תמונות עוקבות ולשמור אותו בצורת קובץ?

  שלום אלכס,

  ניתן ליצור מצגת כמוסבר במדריך הבא .

  המשך יום נעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *