הגדרת כמה חשבונות דואר אלקטרוני מול אותו קובץ נתונים–מדריך

למרבתינו יש יותר מחשבון דואר אלקטרוני אחד בו אנו משתמשים בעבודה היום יומית. כמובן שבמידה ואנו עובדים על תוכנת דואר אלקטרוני אחת נרצה לקבל את כל המידע במיקום אחד אך לא נרצה ליצור כפילויות בתיקיות . בשלב זה עולה השאלה כיצד ניתן להגדיר כמה חשבונות דואר אלקטרוני אל מול קובץ נתונים אחד?

מאת: רותם כהן

הודות לשירותי דואר אלקטרוני מקוונים המשווקים חינם כיום לכל גולש ברשת האינטרנט יש יותר מכתובת דואר אלקטרוני אחת. חלקנו משתמשים בריבוי הכתובות לצורך הפרדה בין ההודעות או יוצרים כתובת אחת הזמינה לרישומים לאתרים שונים ואחת לקבלת הודעות אישיות.

במקרה בו נבקש לקבל הודעות דואר אלקטרוני יהיה עלינו להגדיר את שתי החשבונות באותה תוכנת דואר אך מצב שכזה יצור עבורנו שני קבצי נתונים ולמעשה יכפיל את כל רשימת התיקיות ויצור אי סדר בתוכנה .

ריבוי חשבונות = ריבוי קבצי נתונים. האומנם?

ריבוי חשבונות = ריבוי קבצי נתונים. האומנם?

בכדי לפתור את התקלה נלמד היום, כיצד להגדיר יותר מחשבון אחד אל מול קובץ נתונים אחד.הגדרת החשבונות מול אותו קובץ נתונים תוביל למצב בו קיימת תקיית דואר נכנס בה ירוכז כל המידע .


לפני שנתחיל…

חשוב לציין כי הגדרת מספר חשבונות אל מול קובץ נתונים ספציפי אפשריים רק במידה ומדובר בחשבונות מסוג POP3. במידה ומדובר בסוג חשבון כמו IMAP לדוגמא יש להגדיר כלל אשר הודעות הדואר מאותו חשבון יועברו אל תיבת הדואר הנכנס הקיימת בתוכנה .


שיוך חשבון דואר אלקטרוני אל קובץ נתונים קיים בעת הגדרת החשבון

בשלב הגדרת חשבון הדואר האלקטרוני בתוכנת Outlook (באופן עצמאי או בעזרת ספקית החשבון) תוכלו להגדיר כי התוכנה תעביר את הנתונים שיתקבלו דרך חשבון זה לקובץ נתונים קיים ובכך להמנע מיצירת קובץ נתונים נוסף וליצור כפילות בתיקיות .

בכדי לבצע פעולה זו יש לבחור באפשרות קובץ נתונים קיים של Outlook בשלב הגדרת החשבון. לאחר מכן , תוכלו ללחוץ על כפתור עיון ולבחור בקובץ הנתונים לו תרצו להעביר את המידע . את שאר ההנחיות ביחס להגדרת החשבון יש לבצע על פי הנחיות ספקית החשבון

שיוך חשבון דואר אלקטרוני אל קובץ נתונים קיים בעת הגדרת החשבון


הגדרת כמה חשבונות דואר אלקטרוני קיימים מול אותו קובץ נתונים.

על מנת לשנות את קובץ הנתונים המוגדר לחשבון מסויים יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

1.פתחו את תוכנת Outlook. לחצו על קובץ > הגדרות חשבון

פתחו את תוכנת Outlook. לחצו על קובץ - הגדרות חשבון

2.בחלון הראשי בחרו בחשבון שלו תרצו לשנות את קובץ הנתונים. לאחר מכן לחצו על כפתור שנה תיקיה המופיעה בחלק התחתון.

לחצו על כפתור שנה תיקיה המופיעה בחלק התחתון

שימו לב! מומלץ להעתיק באופן ידני את מיקום קובץ הנתונים של החשבון היות ולאחר שיוך החשבון לא יהיה לכם צורך בו ונפעל להסרתו

3.בחלון שנפתח לפניכם בחרו בקובץ הנתונים הנוסף המוגדר בתוכנה ולחצו על כפתור אישור .

בחלון שנפתח לפניכם בחרו בקובץ הנתונים הנוסף המוגדר בתוכנה ולחצו על כפתור אישור .

4.עברו ללשונית קבצי נתונים – בחרו בקובץ הנתונים שאין לכם צורך בו ולחצו על כפתור הסר.

בחרו בקובץ הנתונים שאין לכם צורך בו ולחצו על כפתור הסר.

שימו לב! במידה ותופיע הודעה אודות הגדרת ברירת מחדל של הקובץ.בחרו בקובץ הנתונים אליו אתם מעבירים את המידע ולחצו על כפתור ברירת מחדל המופיע בחלון העליון .

5.ייבוא המידע – קרוב לוודאי כי בקובץ הנתונים שהסרתם מתוכנת OUTLOOK קיים מידע רב. תוכלו לערוך ייבוא של המידע על פי ההנחיות במדריך ייבוא קובץ PST .


שיוך חשבון דואר אלקטרוני אל קובץ נתונים קיים בחשבון IMAP .

כפי שציינתי בתחילה חשבון IMAP מבצע למעשה סינכרון בין קובץ נתונים בתוכנת OUTLOOK לבין שרת הדואר בו מוגדר החשבון. בשל כך , לא ניתן להגדיר חשבון IMAP ללא קובץ נתונים יעודי אך ניתן להגדיר כלל אשר יעביר את ההודעות מקובץ הנתונים היעודי לחשבון IMAP אל קובץ הנתונים המכיל את כל ההודעות .

על מנת ללמוד אודות כללים בתוכנת OUTLOOK ולהגידר את הכלל תוכלו לעיין במדריך של ליעד שימרון כללים בתוכנת OUTLOOK .


ככה עושים סדר בבלאגן על ידי הגדרת כמה חשבונות דואר אלקטרוני מול אותו קובץ נתונים

נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSS שלנו !

ועד לפעם הבאה .

Stay Tuned

רותם

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *