הגבלת עריכה לגבי חלקים ספצייפים במסמך WORD

כולנו יוצרים ושולחים מסמכי Word האחד לשני כמעט בכל יום. היינו שמחים לו הייתה קיימת אפשרות שהייתה מאפשרת לנו לנעול רק חלקים ממסמך Word כך שמשתמשים אחרים להם העברנו את המסמך לא יוכלו לערוך בו שינויים אלא באיזור שהגדרנו. האפשרות הזו קיימת בכל גרסא של תוכנת Word. מעוניינים לדעת איך להשתמש בה ? המשיכו לקרא

מאת : קובי גרשון.

רציתי לשתף אתכם בבעיה גדולה המוכרת לכולנו . פעמים רבות אנו מעבירים מסמך Word כזה או אחר לגורם כלשהו אך אותו גורם מבצע שינויים במסמך מבלי שאישרנו זאת ומחזיר לנו אותו לאחר העריכה.הבעיה מוכרת למשתמשים אשר רבים פונים אלינו בשאלה כיצד ניתן לנעול רק חלקים ממסמך Word – היום אני רוצה לשתף אתכם בתשובה.

איך נוכל לאפשר למשתמש להקליד נתונים אך ורק בתחומים הרלוונטיים ?

איך נוכל לאפשר למשתמש להקליד נתונים אך ורק בתחומים הרלוונטיים ?

ההליך פשוט ביותר – עלינו להגדיר איזורים נעולים מעריכה במסמך עצמו ולאחר מכן עלינו להגביל את עריכת המסמך. באופן שכזה רק מי שבידו הסיסמא יוכל לשחרר את הנעילה ולערוך את כל החלקים במסמך. מי שאין בידו את הסיסמא יוכל לערוך רק את החלקים שלא ננעלו.


הגבלת עריכה במסמך WORD –הפעלה ושימוש

1. ראשית, נפתח את תוכנת Word ונטען את המסמך שאנו מעוניינים להגביל.

ראשית, נפתח את תוכנת Word ונטען את המסמך שאנו מעוניינים להגביל.

2. נלחץ על לשונית סקירה ולאחר מכן לחצו על כפתור הגבל עריכה .

נלחץ על לשונית סקירה ולאחר מכן לחצו על כפתור הגבל עריכה .

3. לאחר לחיצה על כפתור הגבל עריכה יופיע תפריט צדדי ובו אפשרויות הניהול של הגבלת העריכה .

לאחר לחיצה על כפתור הגבל עריכה יופיע תפריט צדדי ובו אפשרויות הניהול של הגבלת העריכה .

4. כל שנותר הוא לבחור את האיזורים אותם נהייה מעוניינים לאפשר למשתמש לערוך . בדוגמא הבאה אנו מעוניינים למשתמש להחליף את הקו המופיע במסמך בשם המשפחה שלו ולכן נסמן רק את הקו עצמו ולא את הסעיף שם משפחה

אנו מעוניינים למשתמש להחליף את הקו המופיע במסמך בשם המשפחה שלו ולכן נסמן רק את הקו עצמו ולא את הסעיף שם משפחה

שימו לב! במידה ואתה מעוניינים לבחור יותר משורה אחת שאינה ברצף תוכלו לבצע פעולה זו על ידי החזקת מקש CTRL לחוץ וסימון שורות מרובות.

5. לאחר סימון המקטעים אותם אנו מאשרים לערוך במסמך יש לסמן V בתיבת הסימון של המשפט אפשר עריכה רק מסוג זה במסמך וסעיף לאחר מכן נסמן V בתיבת הסימון של האפשרות כולם. על מנת לאשר את הפעולה יש ללחוץ על הכפתור כן, התחל לאכוף הגנה .

יש לסמן V בתיבת הסימון של המשפט אפשר עריכה רק מסוג זה במסמך וסעיף לאחר מכן נסמן V בתיבת הסימון של האפשרות כולם. על מנת לאשר את הפעולה יש ללחוץ על הכפתור כן, התחל לאכוף הגנה .

6. בחלון הבא נוכל להגדיר סיסמא לעריכה. במקרה שכזה במידה והמשתמש ינסה לשנות את הגדרות העריכה של המסמך הוא יתבקש להקליד את הסיסמא על מנת לערוך את השינויים

נוכל להגדיר סיסמא לעריכה. במקרה שכזה במידה והמשתמש ינסה לשנות את הגדרות העריכה של המסמך הוא יתבקש להקליד את הסיסמא על מנת לערוך את השינויים

שימו לב! במידה ואינכם מעוניינים להגדיר סיסמא לעריכה תוכלו להשאיר את תיבות הסיסמא ואישור הסיסמא ריקות וללחוץ על מקש אישור.

החל משלב זה המסמך עצמו מוגן מפני עריכה למעט החלקים אותם הגדרנו במאושרי עריכה . החלקים המאושרים לעריכה יסומנו במסמך בצבע צהוב.

החל משלב זה המסמך עצמו מוגן מפני עריכה למעט החלקים אותם הגדרנו במאושרי עריכה . החלקים המאושרים לעריכה יסומנו במסמך בצבע צהוב.


הגבלת עריכה במסמך WORD –ביטול הגבלת העריכה

קיימים מקרים בהם נרצה לבטל את הגבלת העריכה במסמך. במקרים אילו עלינו לפעול על פי ההנחיות הבאות :

7.נלחץ על לשונית סקירה ולאחר מכן לחצו על כפתור הגבל עריכה .

נלחץ על לשונית סקירה ולאחר מכן לחצו על כפתור הגבל עריכה .

9. בשלב זה יופיע בחלק הצדדי של החלון תפריט נוסף. בתפריט זה יש ללחץ על כפתור הפסק הגנה
בשלב זה יופיע בחלק הצדדי של החלון תפריט נוסף. בתפריט זה יש ללחץ על כפתור הפסק הגנה
10. במידה והמסמך עצמו מוגן בסיסמא מפני עריכה נדרש להקליד את הסיסמא בחלון הבא

במידה והמסמך עצמו מוגן בסיסמא מפני עריכה נדרש להקליד את הסיסמא בחלון הבא

משלב זה נוכל לערוך כל חלק שנרצה במסמך ולהגידר חלקים חדשים המוגבלים מפני עריכה .


על ידי שימוש באפשרות הגבלת עריכה לגבי חלקים ספצייפים במסמך WORD נוכל להתקדם צעד נוסף בסדר והאבטחה במסמכי Word שאנו יוצרים ומעבירים למשתמשים אחרים.

נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSS שלנו !

ועד לפעם הבאה .

Stay Tuned

רותם

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *