הגדרות תצוגת שפה עברית תקינה במערכת ההפעלה Windows 10 וב-Chrome

שדרגתם את מערכת ההפעלה הקיימת על המחשב ל-Windows 10 אבל בדרך – תצוגת השפה השתבשה ושפה העברית נעלמה ממערכת ההפעלה. למה זה קורה ואיך מתגברים על קושי השפה בכמה צעדים פשוטים? כל התשובות במדריך שלפניכם.

מאת: רותם כהן

fonts

מערכת ההפעלה Windows 10 מצעידה אותנו קדימה ומספקת לנו את כל הכלים שהכרנו עד היום בגרסאות חדשות, נוחות יותר ומתקדמות הרבה יותר.

תכנית ההתקנה של המערכת מאפשרת לנו לבחור בין התקנת שדרוג אשר שומרת על כל ההגדרות והקבצים האישיים לבין התקנה נקייה אשר מבצעת פרמוט של הכונן הקשיח ומתקינה למעשה התקנה חדשה של מערכת ההפעלה Windows 10.

אז למה זה קורה ?

כפי שציינו בעת התקנה של מערכת הפעלה מכל סוג – אנחנו יכולים לבחור בין שדרוג מערכת ההפעלה הקיימת לגרסה החדשה או להחליף את המערכת הקיימת למערכת החדשה על ידי ביצוע פרמוט של הכונן הקשיח בו מותקנת מערכת ההפעלה, מחיקת כל המידע והתקנה מחודשת של המערכת.

במידה ובחרת באפשרות השנייה, מערכת ההפעלה הקודמת על כל הגדרותיה פשוט מוסרת מהמחשב והמערכת החדשה שמותקנת תותקן על פי ההגדרות שיקבעו על ידי המשתמש בעת ההתקנה או לאחריה.

מצב זה, מוביל לא פעם משתמשים שביצעו התקנה נקייה של מערכת ההפעלה Windows 10 לגלות כי חבילת  השפה הוסרה ויחד איתה גם כל הגדרות השפה העברית במערכת ההפעלה. בשלבים הבאים  נלמד כיצד להגדיר את הגדרות השפה העברית באופן תקין במערכת  ההפעלה Windows 10.

הגדרות שפה עברית תקינה ב-Windows 10

על מנת להגדיר את הגדרות השפה העברית באופן תקין פעלו על פי השלבים הבאים:

 1. לחצו על כפתור התחל ובחרו באפשרות Settings
  1
 2. בחלון שיופיע לפניכם בחרו באפשרות Time and language
  2
 3. בחרו באפשרות Region and Language
  3
 4. בחלון זה בחרו באפשרות Add a language.
  4
 5. כעת, בחרו בשפה העברית מתוך רשימת השפות המופיעה ברשימה.
  שימו לב! ניתן להוסיף כל שפה שתרצו כשפת כתיבה במערכת  ההפעלה מתוך חלון זה.
  5
 6. אחרי שהוספתם את השפה העברית בחרו באפשרות Additional Date, Time and Regional Settings
  6
 7. בחלון שיפתח לפניכם בחרו באפשרות Language
  7
 8. כעת בחרו באפשרות – Change Date, Time, or number formats
  8
 9. בחלון שיופיע שנו את הבחירה בסעיף Format ל-Hebrew (Israel).
  9
 10. עברו ללשונית Administrative ולחצו על כפתור Change System Locale.
  10
 11. בחלון שיופיע בחרו בשפה העברית המופיעה כ-Hebrew ולחצו על OK. לאחר פעולה זו תדרשו לבצע הפעלה מחדש למחשב והגדרות השפה העברית יחזרו להופיע באופן תקין.
  11

פתרון בעיית תצוגת השפה העברית כ-"מרובעים" בדפדפן Chrome

במידה ונתקלתם בתקלת השפה העברית לאחר השדרוג למערכת ההפעלה Windows 10 דווקא בדפדפן האינטרנט – Google Chrome  בגרסה 45.0 ומעלה לאחר שהגדרתם את הגדרות השפה שהצגנו במדריך זה – הסיבה לכך היא שינוי שהוגדר באופן ידני או על ידי תוספת חיצונית בדפדפן האינטרנט Google Chrome ובו מוגדר להציג את גופני העברית תוך שימוש במנוע של מערכת ההפעלה.

היות במערכת ההפעלה לא הוגדרה שפה עברית תקינה – התצוגה הייתה מעוותת והוצגה כריבועים שונים בחלון הדפדפן אשר הוצגו באופן הבא:

c1c2

על מנת לשנות את ההגדרה אשר גורמת לתקלה עליכם לפעול באופן הבא:

 1. פתחו את דפדפן האינטרנט והקלידו בשורת הכתובת about:flags
  c3
 2. בחלון שיופיע לפניכם לחצו על כפתור Enable על מנת לשנות הבחירה ל-Disable תחת אפשרות Direct Write ולאחר מכן לחצו על כפתור RELAUNCH NOW. הדפדפן יפעיל את עצמו מחדש והבעיה נפתרה.  
  c4
אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter