איך משתמשים במערכת Office Online?

כמה פעמים הייתם צריכים להשתמש באחת מתוכנות Office אבל דווקא המחשב שעליו עבדתם לא כלל את סט התוכנות המשרדיות הנפוצות בעולם? מסתבר שחברת Microsoft דווקא מספקת פתרון מעולה למקרים מהסוג הזה ובעצם לכל מי שרוצה להשתמש בגרסה "רזה" של תוכנות Office. מוכנים להתחיל?

חבילת התוכנות של Microsoft Office היא ללא שום ספק חבילת התוכנות הנפוצה ביותר בעולם אחרי מערכת ההפעלה מבית חברת Microsoft הלא היא – Microsoft Windows. את חבילת התוכנות המשרדית תוכלו למצוא בקלות בכל מחשב בעסק או בארגון וכמובן גם בסביבה הביתית כשהתוכנות ישרתו אותנו החל מגיל בית ספר דרך הלימודים ולבסוף במקום העבודה שלנו.

אז איך משתמשים במערכת Office Online?

כפי שהסברנו בתחילת המדריך חברת Microsoft מאפשרת לכל גולש ליהנות מחבילת יישומי אופיס ללא עלות. יתרה מכך – ניתן ליהנות מהם גם ללא שום התקנה על המחשב המקומי כשכל המערכת זמינה לחלוטין בצורה מקוונת דרך הדפדפן.

כדי להתחיל להשתמש בחבילת התוכנות של Office עליכם לגלוש לאתר בכתובת https://products.office.com/he-IL/office-online/

כבר בחלון שיופיע לפניכם תוכלו לבחור באיזו מתוכנות אופיס תרצו להשתמש. כל לחיצה על אחת מהקוביות הצבעוניות תפתח לפניכם את התוכנה בגרסה המקוונת שלה בתוך שניות.

שימו לב! בחלון הבא תדרשו להקליד את פרטי חשבון ה-Microsoft Account שלכם. במידה ואין בידכם חשבון מסוג זה תוכלו ללמוד במאמר הבא כיצד ליצור לעצמם חשבון ולהתחיל להשתמש במערכת Office Online

במידה ויש בידכם חשבון מסוג Microsoft Account  תוכלו לבחור באפשרות Sign in with Microsoft account

בחלון הבא תדרשו להקליד את פרטי החשבון שלכם על מנת להשתמש במערכת

מרגע ההתחברות, ממשק השימוש בתוכנת Word במקרה זה זהה לחלוטין לתוכנת Word 2016 (גרסתה האחרונה) ותוכלו לבחור בין יצירת עמוד חדש לבין שימוש בתבנית קיימת מתוך מערכת Office Online. אם תרצו לערוך מסמך שקיים לוקלית על המחשב או על Disk on Key תוכלו לבחור ב-אפשרות  Upload Document.

ברגע שנבחר בקובץ אותו נרצה לערוך – ממשק התוכנה ישתנה לממשק המוכר המכיל כמעט את כל סוגי הפקדים שאנחנו מכירים מתוכנת WORD המוכרת.

שימו לב!  המערכת אינה מספקת את כלל הפקדים שכוללת תוכנת WORD אבל בהחלט מספקת מענה ראוי לשימוש בתוכנת WORD, ודאי כאשר איננו נמצאים על המחשב הרגיל שבו אנחנו עובדים ומבצעים שינויים במסמכים On the go.

לאחר שביצענו את השינויים הרצויים במסמך קיים או שסיימנו להקליד את כל התוכן הרצוי במסמך חדש נוכל אף לשמור את הקובץ באופן מקוון כשהשמירה תתבצע על שטח האחסון של חשבון ה-SkyDrive שקיבלנו בעת יצירת חשבון ה-Microsoft Account.

מלבד אפשרות השמירה נוכל בקלות גם לשמור את המסמך באופן מקומי בפורמט Docx  או לשמור אותו כקובץ Pdf בדומה לתוכנת Word.

אפשרות מעניינת נוספת שזמינה במערכת Office Online היא אפשרות Share שמאפשרת לנו לחלוק את הקובץ שהרגע ערכנו עם אנשים נוספים מבלי לשלוח אותו ישירות אליהם. אפשרות זו זמינה הודות לחשבון האחסון המקוון SkyDrive.

כך לצורך העניין אם נבחר באפשרות של File > Share – נראה כי לפנינו קיימות 2 אפשרות:

  • Share with people – מתן גישה מרוחקת למשתמשים נוספים אל תוך הקובץ המאוחסן בחשבון ה-SkyDrive ואפשרות לעריכת הרשאות צפייה ועריכה של הקובץ.
  • Embed – יצירת קוד להטמעת המסמך בתוך אתר אינטרנט ישירות מתוך חשבון ה-SkyDrive, כך שבפועל כל הגולשים באתר יוכלו לצפות בקובץ בקלות ובמהירות גם אם לא מותקנת במחשבם תוכנת WORD.

לסיכום, בין שאתם עובדים על מחשב מזדמן או שלוקחים חלק בלימודי אופיס אונליין וזקוקים לחבילת תוכנות Office באופן קבוע לצד השיעורים המקוונים, חבילת  אופיס און-ליין היא פתרון מעולה, זמין ובעיקר נוח בכל רגע בכל מקום ועם שטח אחסון מקוון – בחינם.

 

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter