ביטול תוכנות אנטי וירוס

במקרים רבים קיימות תקלות תקשורת שונות הנוגעות לתוכנות הדואר שלנו ולגישה לאינטרנט ברמת המחשב ואילו לאחר בדיקות הגורמים השונים לא נמצא מקור לתקלה. לעיתים מקור התקלה הוא מבית כלומר מתוך המחשב עצמו ונובע בשל הגדרות שגויות בתוכנות ההגנה על המחשב החוסמות למעשה את התקשורת מתוך המחשב עצמו או להיפך ומציגות בפנינו הודעות שגיאה המצביעות על תקלת תקשורת.

מאת: קובי גרשון

דוגמא לתקלה נפוצה יחסית אשר יכולה להגרם מחסימה של תוכנת הגנה היא ההודעה הבאה המופיעה בעת ניסיון לשלוח הודעת דואר בתוכנת Outlook :

"אין אפשרות למצוא את השרת. (חשבון:שם חשבון, POPserver:'mail', מספרשגיאה: 0x800ccc0d")

איך לבטל אנטי וירוס

דוגמא נוספת לתקלה הנובעת מחסימה של תקלת תקשורת ההיא הופעת השגיאה 0x80072F76 בעת ניסיון לבצע עידכוני מערכת במערכות ההפעלה השונות

איך לבטל אנטי וירוס

ישנן תוכנות הגנה רבות בשוק אך אנחנו נתרכז בנפוצות שבהן, ונלמד איך לבטל אותם לצורכי בדיקה


לפני שנתחיל חשוב לדעת שביטול תוכנת אנטי וירוס כמוצג במדריך היא אפשרות זמנית בלבד ואנו מבצעים את סגירת התוכנה לצורך בדיקה בלבד . לאחר ביצוע הבדיקה תוכלו להפעיל את המחשב מחדש ולהחזיר את תוכנת האנטי וירוס לפעילות – לכל סיוע מעבר לכך או בנוגע לשימוש ותפעול תוכנות האנטי וירוס עליכם לפנות ליצרני תוכנת האנטי וירוס ולקבל סיוע בהתאמה לצרכיכם


תוכלו ללמוד כיצד לבטל באופן זמני את פירוט תוכנות האנטי וירוס הנפוצות כיום על פי החלוקה הבאה:

  • Microsoft security essentials – שלבים 1-5
  • AVG – שלבים 6-10
  • Eset NOD32 – שלבים 11-13
  • Avira – שלבים 14-16
  • NORTON 360 – שלבים 17-20
 • MALWARBYTES – שלבים 21-25

MSEMicrosoft security essentials

1. תחילה יש לחפש את האיקון של תוכנת האנטי וירוס ליד השעון,כאשר נמצא אותה יש להקליק עליה פעמים עם הקליק השמאלי של העכבר על מנת לפתוח את חלון הניהול הראשי של התוכנה

איך לבטל אנטי וירוס

 

 

2. כעת , בחלון הניהול הראשי יש לגשת ללשונית Settings

איך לבטל אנטי וירוס

 

 

 

 

 

 

 

3. תוכן החלון השתנה ובצד שמאל ניתן לראות שישנן מספר פעולות שניתן לבצע. ברשימה זו אנו נבחר Real-Time Protection ותוכן החלון בצד ימין שונה.

איך לבטל אנטי וירוס

4. בחלון זה ישנם ריבועים מסומנים, אנו נבטל את הסימון אשר קיים בריבוע העליון Turn on real-time protection (יש ללחוץ על ה V- המסומן) כעת יש ללחוץ על Save changes, ולאחר מכן יש לסגור את החלון בX

איך לבטל אנטי וירוס

5. כעת האנטי וירוס שלנו מבוטל עד אשר נבחר להפעיל אותו מחדש, על מנת להפעיל אותו יש לחזור על אותם שלבים בדיוק אך במקום לבטל את הסימון(כמו בשלב 4) יש להחזיר את הסימון.


AVG

6. תחילה יש לחפש את האיקון של תוכנת האנטי וירוס ליד השעון,כאשר נמצא אותה יש להקליק עליה פעמים עם הקליק השמאלי של העכבר על מנת לפתוח את חלון הניהול הראשי של התוכנה

איך לבטל אנטי וירוס

 

 

7. כאשר וירוס יעלה חלון הניהול של תוכנת האנטי וירוס , יש ללחוץ בחלק העליו על Tools ובתוך הרשימה נבחר בAdvanced settings .

איך לבטל אנטי וירוס

8. בחלון אשר יופיע לנו, תופיע רשימה אשר מכילה הגדרות של האנטי וירוס, אנו נחפש ברשימה את ההגדרה Temporarily disable AVG protector, כאשר נבחר באפשרות זו תוכן החלון בצד ימין ישתנה, ותופיע לפנינו אפשרות מסומנת שאינה מסויימת – Temporarily disable AVG protector, נסמן את האפשרות הזאת ב V ונלחץ על OK בחלק התחתון של החלון.

איך לבטל אנטי וירוס

9. בשלב זה יופיע לפנינו חלון אשר מציג לנו את משך הזמן שבו אנו רוצים לבטל את האנטי וירוס(1), ואחרי שסימנו את הזמן הרצוי נלחץ על Disable real time protection והחלון הזה יסגר ונגיע שוב לחלון הראשי של AVG

איך לבטל אנטי וירוס

10. כעת ניתן לסגור את החלון בעזרת האיקס . ניתן לראות כמה זמן עוד נשאר עד שהתוכנה תחזור לתפקוד במרכז המסך(החלק המסומן באדום), כמו כן במידה ונרצה להחזיר אותו לפני הזמן ניתן ללחוץ על הכפתור Enable(החלק מהסומן בירוק).

איך לבטל אנטי וירוס


ESET-NOD32

11. תחילה יש לחפש את האיקון של תוכנת האנטי וירוס ליד השעון,כאשר נמצא אותה יש להקליק עליה פעמים עם הקליק השמאלי של העכבר על מנת לפתוח את חלון הניהול הראשי של התוכנה

איך לבטל אנטי וירוס

 

 

12. כעת בחלון אשר נפתח לנו יש לבחור בSETUP בחלקו השמאלי של הדף, כעת אחרי לחיצה עליו תוכן חלקו הימני של החלון השתנה,בחלון הזה יש ללחוץ על: Temporarily disable Antivirus and antispyware protection

איך לבטל אנטי וירוס

13. לאחר שלחצנו על הכפתור הנ"ל יפתח לנו חלון אשר שואל אותנו אם אנחנו בטוחים, יש ללחוץ על YES,כעת יש לסגור את חלון האנטי וירוס בעזרת הX . (במידה ונרצה להפעיל מחדש את תוכנת האנטי וירוס יש לחזור שוב על אותן פעולות רק בסדר הפוך )

איך לבטל אנטי וירוס


AVIRA

14. את תוכנתAVIRA מבטלים בצורה קצת שונה אך קלה יותר, ראשית יש למצוא את האיקון של התוכנה בשורת המשימות.

איך לבטל אנטי וירוס

15. כעת אחרי שמצאנו אותו,יש ללחוץ לחיצה ימנית על האיקון שלה ויופיע לנו תפריט בחירה קטן ,יש ללחוץ בעזרת לחצן שמאלי בתפריט זה על האופציה Antivir Guard enable .

איך לבטל אנטי וירוס

16. כעת אחרי שביצענו את הפעולה הזו, תוכנת ה AVIRA מבוטלת, כמו כן ניתן לראות שהיא מבוטלת על פי סמל התוכנית המופיע כעת כמטרייה סגורה.

איך לבטל אנטי וירוס


NORTON 360

17. את תוכנתNORTON 360מבטלים בצורה קצת שונה, ראשית יש למצוא את האיקון של התוכנה בשורת המשימות.

איך לבטל אנטי וירוס

18. יש ללחוץ לחיצה ימנית על האיקון שלה וכעת יופיע לנו תפריט קטן,בתפריט זה יש ללחוץ בעזרת לחצן שמאלי של העכבר על האופציות אשר אנו רוצים לבטל שהן חומת האש והאנטי וירוס ולכן נלחוץ על:

  • (Disable smart firewall (1
 • (Disable Anvtivirus Auto-Protect (2

איך לבטל אנטי וירוס

19. תחילה נלחץ בעזרת כפתור שמאלי על Disable smart firewall, כעת יפתח לנו חלון אשר מציג לנו אפשרות בחירה אשר שואל אותנו לכמה זמן אנו רוצים לבטל את חומת האש שלנו, נבחר את הזמן הרצוי ולאחר מכן נלחץ על OK. כעת חומת האש שלו כבויה.

איך לבטל אנטי וירוס

מיד אחרי ביטול חומת האש נקבל הודעה אשר מתריע שחומת האש כבויה,

איך לבטל אנטי וירוס

20. כעת אנו נלחץ שוב לחיצה ימנית על האיקון בשורת המשימות, ובתפריט שהופיע לנו נבחר הפעם באופציה Antivirus Auto-Protect, ונמשיך לבצע את הפעולות על פי סעיף 19.


Malwarebytes

21. את תוכנת Malwarebytes מבטלים בצורה פשוטה מאד – ראשית יש למצוא את האיקון של התוכנה בשורת המשימות.

איך לבטל אנטי וירוס

22. יש ללחוץ לחיצה ימנית על האיקון שלה וכעת יופיע לנו תפריט קטן,בתפריט זה יש ללחוץ בעזרת לחצן שמאלי של העכבר על האופציות אשר אנו רוצים לבטל שהן חומת האש והאנטי וירוס – לכן נלחוץ על:

  • (Enable protection (1
 • (IP Protection (2

איך לבטל אנטי וירוס

23. לאחר שלחצנו על הכפתור הנ"ל יפתח לנו חלון אשר שואל אותנו אם אנחנו בטוחים שאנו רוצים לבטל את פעילות התוכנה,יש ללחוץ על כן (או YES במידה וזה הופיע באנגלית).

איך לבטל אנטי וירוס

24. כעת אנו נלחץ שוב לחיצה ימנית על האיקון בשורת המשימות, ובתפריט שהופיע לנו נבחר הפעם באופציה IP Protection, ונמשיך לבצע את הפעולות על פי סעיף 22.

25. כעת אחרי שביצענו את הפעולה הזו, תוכנת הMalwarebyts מבוטלת, כמו כן ניתן לראות שהיא מבוטלת על פי סמל התוכנה בצורת האות M אשר מוצג באפור המסמן כי אינו פעיל.

איך לבטל אנטי וירוס

חשוב לזכור: בסיום כל פעולה אחרי ביטול האנטי וירוס יש להחזיר את האנטי וירוס לתפקוד מלא על מנת למנוע פגיע מוירוסים בהמשך עבודה השוטפת במחשב.

אז להתראות בינתיים וניפגש בפוסט הבא..

קובי

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

3 תגובות “ביטול תוכנות אנטי וירוס

 1. kobi adler מאת

  שלום עומר,

  אני מצטער אבל אני לא רואה קישור בתחילת המדריך תוכל לכוון אותנו באיזה שלב או מה רשום בו כדי שנוכל לתקנו.

  תודה על פנייתך,
  קובי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *