4 טיפים שישדרגו לכם את רשת המחשבים הביתית

מחשבים בחדרי הילדים, שני לפטופים בחדרי המתבגרים ומחשב שולחני אחד בחדר העבודה. נשמע כמו תסריט מוכר? בואו לראות איך הרשת הביתית שלכם דווקא יכולה לאפשר לכם לעבוד בצורה יעילה יותר ואפילו לוותר על השימוש ב-Disk On key

כיום, קשה מאד למצוא בית שיש בו רק מחשב אחד וכשמדובר במשפחה, הורים רבים עוברים לעבודה במתכונת של "מחשב לכל ילד" כדי למנוע ריבים על חלוקת השעות במחשב הביתי. למרות שאולי חשבתם אחרת, ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות רק אם יש לכם רשת ביתית בבית, גם במידה והיא כוללת חמישה מחשבים.

הסוף ל-Disk on key!

עד היום, כמעט בכל פעם שרציתם להראות את התמונות שצילמתם בטיול האחרון עם המשפחה, קרוב לוודאי שהייתם צריכים להיעזר ב-Disk On key כדי להעתיק את התמונות מחדר העבודה שבמרתף אל המחשב שבסלון. חוץ מלנסות למצוא את הכונן הנייד, נדרשתם גם לוודא שיש מספיק מקום אחסון מה שהופך את כל הפעולה למטרד לא קטן.

אם יש לכם רשת ביתית, אתם כבר לא צריכים להשתמש בהתקנים חיצוניים כדי להעביר את המידע שלכם ממחשב למחשב. למעשה, תוכלו ליצור תיקיות שיתוף בין המחשבים השונים כך שכל מחשב ברשת יקבל גישה למידע שתרצו לשתף בתוך דקות ויחסכו מכם את החיפוש של כונן נייד בכל פעם שתרצו להעביר תמונה או משחק בין המחשבים בחדרי הילדים.

MSC13_RichardA_01

על רישיונות משותפים כבר שמעתם?

אז נכון, יש לכם רשת ביתית, אבל זה לא אומר לכל מחשב יש שימוש ייעודי או שאתם מתקינים בו תוכנות שונות. המצב הזה יוצר לא פעם, תשלום כפול על תוכנות כמו אנטי וירוס למשל, שאותן אתם מתקינים על כל המחשבים שבבית.

רשת ביתית היא כבר מזמן עניין שבשגרה ורבות מהחברות מאפשרות לכם כיום לרכוש רישיון ביתי במחיר מוזל, שיאפשר לכם להתקין את אותה תוכנה על כל המחשבים בבית ולחסוך בעלויות מיותרות. שירות Office 365 לדוגמה, מאפשר לכם כיום לרכוש רישיון אחד שמתאים לחמישה מחשבים בבית. סוג הרישיון החדש, שנחשף רק לפני כשנה וחצי, מאפשר לכם לזכות בגרסה החדשה ביותר של תוכנת Office  בכל המחשבים בבית בעלות נמוכה בהרבה ממה שהכרתם ובכך, לחסוך בעלויות ולשלם על התוכנה שרכשתם ללא קשר לכמות המחשבים שאתם מחזיקים בבית.

הטלוויזיה והרשת הביתית

הורדתם למחשב את הסרט החדש של ספיידרמן ואתם רוצים לצפות בו ביחד עם הילדים? כדי שלא תצטופפו כולכם על מיטת היחיד שבחדר של הילד, חברו את הטלוויזיה שלכם לרשת הביתי ותוכלו ליהנות מצפייה מרווחת של כל המשפחה בסלון. אז נכון, זה נשמע כמו משימה למומחים אבל למעשה מדובר בפעולה פשוטה למדי: לא מעט טלוויזיות מגיעות היום עם חיבור DLNA שמאפשר לכם לחבר את הטלוויזיה לרשת הביתית ולצפות בכל התכנים ששיתפתם שמאוחסנים בתיקיות שלכם.

אם אין לכם טלוויזיה מתקדמת עם חיבור DLNA, תופתעו לגלות שהאפשרות לחיבור הטלוויזיה לרשת הביתית כבר קיימת היום ברוב הממירים המתקדמים של חברות הכבלים בארץ וכל מה שנדרש מכם לעשות הוא פשוט לשתף את המידע ברשת, להכין פופקורן ולרכז את כל הילדים בסלון להקרנה חגיגית של של הסרטים שיש לכם על המחשב.

יש לכם לפטופ בבית? אין בעיה!

אם ברשת הביתית שלכם מחוברים גם לפטופים הפיסקה הבאה במיוחד עבורכם. אז נכון, שיתפתם את הקבצים שעל הלפטופ  ברשת הביתי, אבל מה עושים כשהמחשב הנייד שלכם בדיוק מחוץ לבית?

בדיוק כאן נכנסת לפעולה אפשרות שהייתה שמורה עד היום רק לחברות מסחריות– מחשוב ענן… אבל מה זה אומר בעצם? טכנולוגיית הענן מאפשרת לכם לשתף את המידע שלכם גם במקורות אחסון מרוחקים ממש כאילו היו חלק מהרשת הביתית שלכם, מה שייתן לכם גישה למידע, מכל מקום בכל רגע נתון.

אם יש לכם אופיס על המחשב, נצלו את נפח האיחסון שהוא מעניק ללא תשלום, כדי לגבות את כל המידע שנמצא על כל מחשב ומחשב ברשת הביתית שלכם. גם אם אין לכם אופיס, אל תאמרו נואש: תוכלו ליהנות מאיחסון בחינם בעזרת שירות  OneDrive שיעניק לכם 15GB של מקום פנוי או במילים אחרות, המון המון מקום לאחסן כל דבר שתרצו. 

WIN11_Mortiz_03

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter