אפשרויות נגישות ותצוגה בדפדפן האינטרנט Internet Explorer

השימוש העיקרי של רובנו במחשב מתבצע באינטרנט. מאחר ואנו מבלים זמן רב מול המסך, חלקנו היינו רוצים שהתצוגה באינטרנט תהיה ברורה וחדה יותר עבורנו, הן בעקבות בעיות ראייה שונות והן כדי ליצור סביבת עבודה נוחה ונעימה יותר לעין. על-מנת שנראה את דפי האינטרנט בתצוגה שתתאים לנו, באפשרותנו לבצע מספר שינויים בהגדרות הדפדפן.

מאת: מיכל יום טוב

רובנו חושבים כי אין לנו אפשרות להשפיע על תצוגת אתרי האינטרנט אליהם אנו גולשים, והכלי היחידי לשיפור התצוגה באתרי אינטרנט הוא אפשרויות שינוי מרחק מתצוגה או שינוי גודל הגופן באתר, אשר לעיתים מוביל לתצוגה מעוותת ולא ברורה. מדריך זה יכול להתאים בעיקר למשתמשים כבדי ראייה ברמות שונות, אשר מתקשים בקריאת התכנים באתרי האינטרנט, כמו למשל במסך הבא:

כמה זמן ידרש לנו לפנעח את התוכן באתר ?

כמה זמן ידרש לנו לפנעח את התוכן באתר ?

במדריך זה נלמד אודות אפשרויות הנגישות הקיימות בדפדפן Internet Explorer בדומה לאפשרויות הנגישות הקיימות במערכת ההפעלה Windows 7. נראה כיצד ניתן לשנות את צבע הרקע והגופנים המוצגים באתר, לשנות את סגנון וגודל הגופנים ולהדגיש טקסט המשמש כקישור. בנוסף, נלמד כיצד להגדיר מספר סגנונות עיצוב קבועים על ידי שימוש בקבצי CSS מותאמים אישית.

שימו לב! שינוי האתרים המוצגים במדריך לא יחולו על מאה אחוז מאתרי האינטרנט היות וכל אחד מהם בנוי באופן שונה ובפותח בצורות פיתוח שונות


לפני שנתחיל…

לפני שנתחיל להשתמש באפשרות העיצוב עלינו לוודא כי שינויים אלו מאופשרים בהגדרות הדפדפן:

1.נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר> נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נלחץ על כלים > אפשרויות אינטרנט > ובחלון שנפתח, נלחץ על לשונית מתקדם.

נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר- נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נלחץ על כלים - אפשרויות אינטרנט - ובחלון שנפתח, נלחץ על לשונית מתקדם.

2.במסך זה, תחת הכותרת נגישות, נוודא שלא מסומן V בתיבות הסימון הבאות:

 • אפס את גודל הטקסט לבינוני עבור כרטיסיות וחלונות חדשים.
 • אפס את גודל הטקסט לבינוני בעת שינוי גודל תצוגה.

לאחר מכן לחצו על מקש אישור.

במסך זה, תחת הכותרת נגישות, נוודא שלא מסומן V בתיבות הסימון הבאות


 

שינוי גודל הטקסט

על-מנת לבחור את גודל הטקסט היופיע בדפי האינטרנט, נבצע את השלבים הבאים:

3.נלחץ שוב על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נבחר בכלים > אפשרויות אינטרנט > ובחלון שיופיע לאחר מכן נלחץ על נגישות.

נלחץ שוב על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נבחר בכלים - אפשרויות אינטרנט - ובחלון שיופיע לאחר מכן נלחץ על נגישות.

4.בחלון שייפתח, נסמן V בתיבת הסימון התעלם מגודל הפונטים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור פעמיים.

בחלון שייפתח, נסמן V בתיבת הסימון התעלם מגודל הפונטים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור פעמיים.

5.נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר> נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נלחץ על תצוגה > גודל טקסט > ונלחץ על הגודל הרצוי לנו.

נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר- נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נלחץ על תצוגה - גודל טקסט - ונלחץ על הגודל הרצוי לנו.


שינוי סגנון הגופנים

כדי לשנות את סגנון הגופנים המוצגים באינטרנט אקספלורר נבצע את השלבים הבאים:

6.נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר> נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נלחץ על כלים > אפשרויות אינטרנט > ובחלון שיופיע לאחר מכן נלחץ על נגישות.

נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר- נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נלחץ על כלים - אפשרויות אינטרנט - ובחלון שיופיע לאחר מכן נלחץ על נגישות.

7.בחלון הבא, נסמן ב-V את תיבת הסימון התעלם מסגנונות גופנים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור.

בחלון הבא, נסמן ב-V את תיבת הסימון התעלם מסגנונות גופנים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור.

8.חזרנו לחלון שהופיע לנו קודם, כעת נלחץ על גופנים, ובחלון שייפתח נוכל לבחור לשנות את סגנון גופן דף האינטרנט עצמו או את סגנון גופן טקסט רגיל המתייחס לטקסט הנכתב באינטרנט אקספלורר. בסיום, נלחץ פעמיים על אישור.

חזרנו לחלון שהופיע לנו קודם, כעת נלחץ על גופנים, ובחלון שייפתח נוכל לבחור לשנות את סגנון גופן דף האינטרנט עצמו או את סגנון גופן טקסט רגיל המתייחס לטקסט הנכתב באינטרנט אקספלורר. בסיום, נלחץ פעמיים על אישור.

שינוי צבעים

כדי לשנות את תצוגת הצבעים באינטרנט אקספלורר נבצע את השלבים הבאים:

9.נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר> נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נלחץ על כלים > אפשרויות אינטרנט > ובחלון שייפתח, נלחץ על נגישות.

נפתח את הדפדפן אינטרנט אקספלורר- נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נלחץ על כלים - אפשרויות אינטרנט - ובחלון שייפתח, נלחץ על נגישות.

10.נסמן V בתיבת הסימון התעלם מצבעים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור.

נסמן V בתיבת הסימון התעלם מצבעים המוגדרים בדפי אינטרנט ונלחץ על אישור.

11. חזרנו לחלון שהופיע לנו קודם, כעת נלחץ על צבעים, ובחלון שייפתח, נוכל להגדיר מספר שינויים הנוגעים לתצוגת הצבעים:

חזרנו לחלון שהופיע לנו קודם, כעת נלחץ על צבעים, ובחלון שייפתח, נוכל להגדיר מספר שינויים הנוגעים לתצוגת הצבעים:

12. על-מנת להוסיף הדגשה בצבע לטקסט לחיץ באינטרנט עליו אנחנו עומדים, נסמן V בתיבת הסימון השתמש בצבע ריחוף ונסיר את ה-V מתיבת הסימון השתמש בצבעי windows.

על-מנת להוסיף הדגשה בצבע לטקסט לחיץ באינטרנט עליו אנחנו עומדים, נסמן V בתיבת הסימון השתמש בצבע ריחוף ונסיר את ה-V מתיבת הסימון השתמש בצבעי windows.

14.כעת נוכל לבחור, על-ידי לחיצה בריבוע המתאים, את צבע הטקסט, צבע הרקע, צבעו של קישור שנצפה ושלא נצפה, ואת צבע הטקסט המודגש בעת ריחוף.כשסיימנו להגדיר את הצבעים המתאימים לנו, נלחץ על אישור פעמיים.

כעת נוכל לבחור, על-ידי לחיצה בריבוע המתאים, את צבע הטקסט, צבע הרקע, צבעו של קישור שנצפה ושלא נצפה, ואת צבע הטקסט המודגש בעת ריחוף.כשסיימנו להגדיר את הצבעים המתאימים לנו, נלחץ על אישור פעמיים.


טיפ למתקדמים – סגנון אישי לתצוגת האינטרנט

מי מכם שיש בידיו ידע בכתיבת קבצי CSS יוכל להנות מהאפשרות המתקדמת ביותר לשינוי התצוגה של עמודי אינטרנט שונים, על ידי טעינת קובץ CSS מותאם אישית אשר הגדרותיו יחולו על עמודי האינטרנט.

נוכל להגיע להגדרה זו על ידי פתיחה של דפדפן אינטרנט אקספלורר> נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים > נלחץ על כלים > אפשרויות אינטרנט > ובחלון שייפתח, נלחץ על נגישות.

נוכל להגיע להגדרה זו על ידי פתיחה של דפדפן אינטרנט אקספלורר- נקיש על מקש Alt במקלדת כדי להציג את שורת התפריטים - נלחץ על כלים - אפשרויות אינטרנט - ובחלון שייפתח, נלחץ על נגישות.

כעת ,סמנו V בתיבת הסימון של המשפט עצב מסמכים באמצעות גליון הסגנונות שלי. בשלב זה נוכל ללחוץ על כפתור עיון  ולבחור בקובץ ה CSS שיצרנו עבור האתר. בסיום נלחץ על כפתור אישור.

כעת ,סמנו V בתיבת הסימון של המשפט עצב מסמכים באמצעות גליון הסגנונות שלי. בשלב זה נוכל ללחוץ על כפתור עיון ולבחור בקובץ ה CSS שיצרנו עבור האתר . בסיום נלחץ על כפתור אישור.

כפי שניתן לראות בדוגמא הבאה, סגנון העיצוב שהגדרנו לדפי האינטרנט, מאפשר לנו לראות את הכתוב בצורה שונה מהרגיל, לפי בחירתנו וטעמנו האישי:

כפי שניתן לראות בדוגמא הבאה, סגנון העיצוב שהגדרנו לדפי האינטרנט, מאפשר לנו לראות את הכתוב בצורה שונה מהרגיל, לפי בחירתנו וטעמנו האישי:

גלישה נעימה Smile

מיכל.


נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSSשלנו !

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

3 תגובות “אפשרויות נגישות ותצוגה בדפדפן האינטרנט Internet Explorer

 1. Rotem Cohen

  היי רחלי,
  נשמח אם תוכלי להרחיב מעט אודות התקלה – האם מופיעה הודעה כלשהי ? האם הדפדפן קורס ?
  מתי החלה להופיע התקלה ?

  המשך יום טוב
  רותם

 2. Rotem Cohen

  היי רחלי,
  נשמח אם תוכלי להרחיב מעט אודות התקלה – האם מופיעה הודעה כלשהי ? האם הדפדפן קורס ?
  מתי החלה להופיע התקלה ?

  המשך יום טוב
  רותם

 3. רחלי

  איני מצליחה לגשת לאתר "מאקו" לקריאת כתבות שהייתי רגילה בעבר, איפסתי את האקספלורר-אבל עדיין התקלה ממשיכה.
  דרך הכרום -אני מצליחה להגיע (בדקתי)-אבל אני מעדיפה לגלוש דרך האקספלורר !
  מה הפתרון לבעיה?
  תודה מראש
  רחלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *