סקרים בתוכנת Excel

תוכנת Excel משמשת אותנו לאינספור פעולות שונות החל מאיסוף נתונים ועד לפונקציות מסובכות. היום ניראה איך אפשר לנצל את כוחה המרהיב של תוכנת Excel בכדי ליצור סקר, אותו נוכל לשלוח למספר רב של אנשים. כל זה ניתן לביצוע בזכות שרותי הענן של מיקרוסופט, הריי הוא SkyDrive. רוצים לדעת איך? כל התשובות במדריך שלפניכם.

מאת: עמרי כץ

לפני כמה זמן, פנה אלי חבר מוזיקאי עם בעיה קטנה בה הוא נתקל:
חברי מארגן מפגשים עם אמנים נוספים, לארגן כל מפגש כזה מלווה בהמון התכתבויות, שיחות טלפון, ולאחר  זמן כבר מאבדים מעקב אחרי מי מנגן על איזה כלי, מי יכול להיפגש ומתי?  נוכל להשתמש בפונקציה חדשה ופשוטה להפליא אשר משתמשת ב-SkyDrive שלכם ביחד עם Excel, בכדי לייצר סקר ולשתפו עם כל המעוניינים או יותר נכון למי שאתם מעוניינים. 

יצירת הסקר ב-SkyDrive

יצירת הסקר תתבצע בעזרת שרותי הענן של מיקרוסופט. בעקבות כך נוכל לשתף את הסקר עם קבוצה גדולה של אנשים. לאחר מכן לערוך את הסקר בדפדפן האינטרנט ללא צורך בהתקנה של Excel על המחשב. אז קדימה בואו נמשיך.

שימו לב! במידה ואין ברשותכם חשבון מיקרוסופט, תוכלו להיעזר במדריך שלנו המסביר איך ליצור חשבון מיקרוסופט חדש.

1. נכנס אל ה-SkyDrive שלנו דרך האתר www.skydrive.com

 נכנס אל ה-SkyDrive שלנו דרך האתר www.skydrive.com

2. כעת בעמוד ה-SkyDrive שלנו, נלחץ על צור ונבחר ב-Excel Survey

כעת בעמוד ה-SkyDrive שלנו, נלחץ על צור ונבחר ב-Excel Survey

3. מיד תפתח לשונית חדשה אשר תכיל בתוכה את אשף עיצוב הסקרים, אשף זה הוא פשוט וקל ולשימוש, הוא ילווה אותנו לאורך כל התהליך.

מיד תפתח לשונית חדשה אשר תכיל בתוכה את אשף עיצוב הסקרים, אשף זה הוא פשוט וקל ולשימוש, הוא ילווה אותנו לאורך כל התהליך.

4. כעת נוכל לשנות את כל ההגדרות בעזרת האשף, אז קדימה בואו נתחיל:

א. שינוי שם הסקר – על מנת לשנות את שם הסקר נלחץ על Enter a title for your survey here ותקלידו את השם הרצוי. 

שינוי שם הסקר – על מנת לשנות את שם הסקר נלחץ על Enter a title for your survey here.  תוכלו לכתוב בשורה זו כעוות נפשכם.

ב. הוספת תיאור לסקר – על מנת להוסיף תיאור לסקר זה, נלחץ על Enter a description for a your survey here.

הוספת תיאור לסקר – על מנת להוסיף תיאור לסקר זה, נלחץ על Enter a description for a your survey here. נוכל להחליף את שורה זו לפי רצוננו.

ג. הזנת השאלה הראשונה בסקר – כאשר נלחץ על Enter your first question here, יופיע מולנו חלון בצדו של המסך.חלון זה מכיל את כל השדות הקשורות לשאלה. תוכלו לשנות את תוכן השאלה, את סוג התשובה(טקסט, מספרי, זמן, ועוד) אשר תקבלו, תשובה ברירת מחדל וכמובן אם מדובר בשדה חובה או לא.

הזנת השאלה הראשונה בסקר – כאשר נלחץ על Enter your first question here, יופיע מולנו חלון בצדו של המסך.חלון זה מכיל את כל השדות הקשורות לשאלה. תוכלו לשנות את תוכן השאלה, את סוג התשובה(טקסט, מספרי, זמן, ועוד) אשר תקבלו, תשובה ברירת מחדל וכמובן אם מדובר בשדה חובה או לא.

ד. לאחר מכן נוכל להוסיף עוד שאלה במידה ואנו מעוניינים על ידי לחיצה על Add New Question, ומיד יופיע מולנו אותו אשף אשר ראינו בסעיף הקודם.

לאחר מכן נוכל להוסיף עוד שאלה במידה ואנו מעוניינים על ידי לחיצה על Add New Question, ומיד יופיע מולנו אותו אשף אשר ראינו בסעיף הקודם.

5. ברגע שהסקר מוכן, נותר לנו לשתף אותו עם חברינו על ידי לחיצה על שתף סקר

image

6. מיד יופיע מולנו חלון, נלחץ על יצירת קישור.

מיד יופיע מולנו חלון, נלחץ על יצירת קישור.

7. עכשיו נוכל לראות את הקישור לסקר שיצרנו וגם לקצר את הקישור במידה והוא ארוך ומסורבל מדי.

עכשיו נוכל לראות את הקישור לסקר שיצרנו וגם לקצר את הקישור במידה והוא ארוך ומסורבל מדי.

8. לאחר מכן תוכלו לשלוח את הקישור לכל המעוניינים במייל שלהם.
קישור זה יפתח את הסקר בדפדפן האינטרנט ללא צורך בהתחברות לחשבון כלשהו:

לאחר מכן תוכלו לשלוח את הקישור לכל המעוניינים במייל שלהם.


איסוף נתוני הסקר

עכשיו מגיע החלק החשוב ביותר, איסוף התוצאות מכל הנמענים אשר השתתפו בסקר, ברגע שיצרתם את הסקר, Excel יצרה בשביליכם טבלה מוכנה מראש, טבלה זו מכילה בתוכה את כל השדות הרלוונטיים על פי השאלות שיצרתם בסקר.

עכשיו מגיע החלק החשוב ביותר, איסוף התוצאות מכל הנמענים אשר השתתפו בסקר, ברגע שיצרתם את הסקר, Excel יצרה בשביליכם טבלה מוכנה מראש, טבלה זו מכילה בתוכה את כל השדות הרלוונטיים על פי השאלות שיצרתם בסקר.

9. נוכל לראות את הנתונים נכתבים בטבלה ברגע שהסקר מולא על ידי האנשים השונים.

נוכל לראות את הנתונים נכתבים בטבלה ברגע שהסקר מולא על ידי האנשים השונים.


עכשיו כאשר יש ברשותנו את כל המידע, כל מה שנותר הוא להשתמש בכל האפשרויות הקיימות ב-Excel בכדי להציג את הנתונים כעוות נפשנו. בנוסף לאחר שאספתם את כל הנתונים מהסקרים, תוכלו להוריד את המסמך מה-SkyDrive ישירות למחשבכם על מנת שתוכלו לבצע פעולות מתקדמות בעזרת המדריך המלא לעבודה עם גרפים בתוכנת אקסל.

עכשיו כאשר יש ברשותנו את כל המידע, כל מה שנותר הוא להשתמש בכל האפשרויות הקיימות ב-Excel בכדי להציג את הנתונים כעוות נפשנו. תוכלו להיעזר במדריך המלא לעבודה עם גרפים בתוכנת אקסל.

זה הכול להיום,  מקווה שנהניתם.


נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSSשלנו !

Keep It Real

עמרי

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *