כך תחברו את קונסולת Xbox One ל-Windows 10

כבר דנו רבות ביכולות החדשות שמציגה מערכת ההפעלה Windows 10. אבל, מסתבר שמלבד כלי עבודה חזקים וממש משתמש נקי ונוח, מערכת ההפעלה החדשה צועדת גם צעד ענק אל תוך עולם הגיימינג ומאשרת לכם להזרים את המשחקים שלכם ישירות מקונסולת Xbox One אל מחשב ה-PC שלכם. מוכנים ללמוד איך מחברים בין השתיים?

x1

מאת: רותם כהן

קונסולת Xbox One הציגה לעולם חווית גיימינג שונה ומשופרת מכל מה שהכרנו עד אותו הרגע. אל שדרוג זה בעולם המשחקים הווירטואליים הצטרפה גם מערכת ההפעלה Windows 10 שהציגה גם היא שיפור משמעותי בכל מה שהכרנו במערכות ההפעלה של Windows ומאפשרת לנו לקשר בין השתיים ולשחק במשחקים שלנו מהקונסולה ישירות במחשב כל עוד שתיהן מחוברות לאותה הרשת.

החיבור עצמו בין שני הרכיבים מתבצע כאשר המחשב והקונסולה מחוברים על אותה הרשת באמצעות אפליקציית Xbox שמשולבת כברירת מחדל במערכת ההפעלה Windows 10 ובאמצעות יכולת SmartGlass של קונסולת Xbox One.

בעת ההתחברות הראשונית תדרשו להקליד את ה-GamerTag שלכם שהוא למעשה פרופיל המשתמש שלכם בקונסולת ה-Xbox ולהתחבר לקונסולה שלכם. מכאן, כל מה שתדרשו לעשות הוא פשוט לחבר שלט למחשב ולהתחיל לשחק.

הגדרות אפשרות Smart Glass בקונסולת Xbox One

1. היכנסו אל אפשרות Preferences (העדפות) בתוך הקונסולה וסמנו V בתיבת הסימון של סעיף Allow Games streaming to other devices (beta)

x2

 1. כעת, וודאו כי האפשרות From any SmartGlass Device מסומנת.

x3

הגדרות אפליקציית Xbox במערכת ההפעלה Windows 10

1. לחצו על כפתור התחל ובחרו באפליקציית Xbox

x4

 1. בעת ההתחברות הראשונית לאפליקציה תדרשו לבחור בסוג החשבון איתו תרצו להתחבר לאפליקציה.

x5

 1. בשלב זה תדרשו להקליד את פרטי ההתחברות שלכם לאפליקציה.

שימו לב! בשלב זה עליכם להקליד את פרטי המשתמש שמוגדרים בקונסולה שלכם (GamerTag).

x6

 1. לאחר הקלדת הפרטים המערכת תבצע התחברות לאפליקציה.

x7

 1. לאחר שלב ההתחברות המערכת תציג לפניכם את המסך הבא. בחלק זה בחרו באפשרות – בואו נשחק.

x8

 1. כעת, תוכלו לראות את כל הנתונים הקשורים למשתמש שלכם. החל מרשימת החברים, עדכונים ומשחקים שהורדתם דרך החנות המקוונת ממש. חשוב לזכור שבשלב זה מערכת ההפעלה Windows 10 עדיין אינה מחוברת לקונסולה שלכם, אך היא כבר מחוברת למשתמש שלכם בשרתי Xbox.

x9

 1. כעת, ניגש אל אפשרות הגדרות המופיעה כגלגל שיניים בתפריט המסך הימני. בחלון שיופיע לפניכם וודאו כי אפשרות הזרמת משחקים אכן מסומנת ב-V על מנת לאפשר למערכת ההפעלה לקבל את המשחקים שיוזרמו מהקונסולה.

x10

 1. תוכלו גם לגלול מעט מטה בחלון זה על מנת לקבוע את איכות ההזרמה בין הקונסולה לבין מערכת ההפעלה שלכם תחת סעיף איכות הזרמה.

x11

 1. אחרי שהגדרנו את הגדרות ההזרמה נוכל להתחבר אל הקונסולה. לשם כך, נבחר באפשרות התחבר שמופיע בתפריט הצד הימני.

x12

 1. כעת, יזוהו כל הקונסולות המחוברות לאותה הרשת אליה מחובר המחשב בו הפעלנו את האפליקציה. בחרו באפליקציה שלכם

x13

 1. בשלב זה החיבור בוצע ועלינו להתחיל את הזרמת התצוגה בין הקונסולה למערכת ההפעלה על ידי לחיצה על כפתור זרימה.

חשוב לציין כי בשלב זה תדרשו לחבר את השלט שלכם אל המחשב ממנו תרצו לשחק על מנת שתוכלו לשלוט במשחק מתוך מחשב ה-PC ולא מתוך הקונסולה.

שימו לב! במידה ואתם מעוניינים לבדוק את הזרמת המדיה בין הקונסולה למערכת ההפעלה שלכם תוכלו ללחוץ על כפתור בדיקת זרימה.

x14

משלב זה המערכת תשקף את כל מה שקורה בקונסולה ישירות אל מחשב ה-PC בו מופעלת מערכת ההפעלה Windows 10 ולמעשה אתם יכולים ליהנות מהקונסולה שלכם גם אם היא מחובר בסלון והמחשב האישי מחובר בחדר או להיפך.

x15

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter