מחשוב ענן – מה זה בעצם אומר?

בעת האחרונה , אנחנו שומעים יותר ויותר על טכנולוגיית מחשוב הענן ועל השתלטותה על שוק המחשוב העולמי בגזרה העסקית והפרטית המבטיחה לנו יתרונות שימוש גבוהים לצד רמת אבטחה שלא הכרנו. מהי בדיוק אותה טכנולוגיית מחשוב ענן, מה עומד מאחוריה וכמובן – למי היא בדיוק מיועדת? כל הפרטית במאמר שלפניכם.
מאת: נכתב בשיתוף פעולה

טכנולוגיית מחשוב הענן או Cloud Computing בלעז, היא טכנולוגיית מחשוב חדשנית שמציעה לנו לשמור את כל המידע שלנו על שרתים מרוחקים במקום על המחשב הפרטי שלנו. הגישה אל המידע עצמה מתבצעת רשת האינטרנט ולמעשה, אנחנו יכולים לגשת אל המידע מכל נקודת זמן בכל מקום בעולם.

הרעיון שעומד מאחורי הטכנולוגיה פשוט – שרתי המידע בהם מתאחסן המידע ממוקמות בתוך חוות השרתים של חברות המחשוב הגדולות בעולם כמו חברת מיקרוסופט לדוגמה, כך שהמשתמשים נהנים מיכולות גיבוי מתקדמות, מרמת אבטחה מירבית מרמות ביצועים שנתקשה לקבל בסביבת המחשוב הביתי או העסקי שאנחנו מכירים כיום.

אוקי, אז מה עומד מאחורי הטכנולוגיה?

הרעיון שעומד מאחורי הטכנולוגיה הוא כמובן שיפור ביצועי המחשב והגדלת נפחו של שטח האחסון בעלות מקסימלית. בפועל חברות המחשוב הגדולות מציעות מגוון רחב של שירותים שונים בתחום מחשוב הענן שיכולות לשרת מגוון רחב של מגזרים כמו מפתחים, מפעילי אתרי אינטרנט, מנהלי מערכות מחשוב אירגוניות ואפילו משתמשים פשוטים.

מלבד יכולות המחשוב המתקדמות, מערכות מחשוב הענן מציעות גם רמת אבטחה מתקדמת שלא נוכל להשיג ברמת התוכנה בשוק הפרטי או העסקי מבלי להיפרד מתקציבי עתק. אך, יחד עם זאת, נהנה גם מיכולת אבטחה פיזית שכן בפועל – המידע אינו נמצא על המחשב הפרטי ולמעשה גם פריצה לעסק או לבית הפרטי לא תוביל לאיבוד המידע שכן לא ניתן לגנוב פיזית את הכוננים הקשיחים או השרתים.

למי בדיוק מיועדת טכנולוגיית מחשוב הענן?

כדי להבין למי בדיוק מיועדת טכנולוגיית מחשוב הענן חשוב שנבדיל תחילה בין השוק הפרטי לבין השוק העסקי, שכן לכל אחד מהם צורך שונה מבחינת מערכת המחשוב.

בשוק הפרטי, נוכל להשתמש במערכות מחשוב הענן חינמיות או בתשלום על מנת לאחסן מידע בכמויות גדולות. השדרוג התמידי במהירות האינטרנט גורם לנו לאגור ולצורך יותר ויותר מידי ולעיתים עלויות האחסון פשוט גבוהות מידי. עלויות רכישת שטח אחסון במערכות מחשוב ענן יכולה לפתור את הבעיה בקלות שכן עלויות האחסון נמוכות באופן משמעותי ונפחי העבודה גדולים במיוחד.

לעומת השוק הפרטי, בשוק העסקי נוכל למצוא מגוון רחב של משתמשים שיוכלו ליהנות משירותיה של מערכת מחשוב ענן שהותאמה באופן ספציפי למגוון רחב של צרכים. כך לדוגמה, תוכלו למצוא מערכות מחשוב ענן המיועדות לאחסון מידע עסקי כמו בסיסי נתונים של מערכות CRM אליהן יתחברו אותן מערכות הפועלות במחשב המקומי, מערכות פיתוח המותאמות למפתחים ויספקו להם כוח עיבוד משמעותי בתשלום של מודל לפי שימוש, או בוני אתרים – שיוכלו לרכוש נפח אחסון גדול לצד כוח מחשוב חזק בעלות נמוכה במיוחד.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מערכות מחשוב ענן כן דורשות התאמה כלשהי של מערכת המחשוב שלכם אך היא פשוטה למדי ויכולה להתבצע בקלות בסיוע צוותי התמיכה בכל רגע נתון כך שתוכלו בתוך דקות להתחבר אל ספק השירות שבחרתם ולהתחיל לעבוד

לסיכום – מערכות מחשוב הענן כבר כאן והיא הופכה לחזקה ומשמעותית יותר בתחום המחשוב העסקי והפרטי גם יחד. רגע לפני שאתם רוכשים עוד כונן נייד או שרת חדש לחברה, אנחנו מציעים לכם לבדוק את האפשרויות הזמינות כיום בשוק ולבחון את היכולות והיתרונות אל מול העלות החודשית. אנחנו בטוחים שהמעבר יהיה מהיר למדי.

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter