כיצד ניתן "לנקות" את מסך הפתיחה ב Windows 7 ?

מערכת ההפעלה Windows 7 מקנה לנו יכולות חיבור רבות למערכת , חלקן שימושיות , חלקן מגיעות כברירת מחדל עם המחשב עצמו , וחלקן נובעות מתקלה במשתמש שהוסר מהמחשב אך במסך הפתיחה עדיין קיימת הגישה אליו – אם כך כיצד ניתן "לנקות את מסך הפתיחה ב Windows 7 ?

מאת: עמרי כץ

פעמים רבות נוספים ומוספים לנו סמלים חדשים בכניסה למערכת ההפעלה , לעיתים מדובר באפשרות כניסה עם כרטיס חכם , ומדובר ברשת אירגונית  יתכן ומדובר במשתמשים אחרים שביצעו חיבור למחשב ובמקרים נדירים תוכנה כלשהו מוסיפה לנו אפשרות להתחבר למערכת במשתמש מותאם אישית לה .

דוגמא לכניסה עם כרטיס חכם למערכת ההפעלה

123456

גם במידה ובעבר היה לנו צורך באפשרויות חיבור אילו עם הזמן יתכן והם יאבדו את הרלוונטיות ונהיה מעונינים להסירם אך נרצה לבצע פעולה זו מבלי להסיר לחלוטין את התוכנה או אפשרות החיבור הנל ממערכת ההפעלה .


כיצד ניתן להסיר סמלים לא רצויים ממסך הפתיחה ב Windows 7 ?

על מנת להסיר את הסמלים הנ"ל עלינו להסיר בפועל את ערכי הרישום שלהם – לפני ביצוע ההנחיות אמליץ לכם לקרא את המדריך דן ויזנפלד כיצד לנווט בעורך הרישום .

1.עלינו ללחוץ על התחל > כל התוכניות > עזרים > כלי מערכת > הפעלה23

 

 

2.בחלון הפעלה שיופיע לפנינו עלינו להקליד REGEDIT וללחוץ על מקש אישור

b

3.כעת עלינו לנווט אל הנתיב הבא :

Hkey_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionAuthenticationCredential Providers

c

4.בשלב זה עלינו לזהות איזו תקיה מהתיקיות תחת התקיה Credential Providers משוייכת לאיזה משתמש המופיע בחלון ההתחברות למערכת ההפעלה .

על אף ששמות התיקיות אינן מסייעות לנו להבין את הקשר בין התיקיות לבין המשתמשים כך נוכל להכנס לכל אחת מהתיקיות ולבדוק (בחלק השמאלי של המסך) מי יצר את המשתמש על ידי בחירת הערך "ברירת מחדל"

בדוגמא הבאה נוכל לראות משתמש המוקצה לחיבור על ידי כרטיס חכם

21

 

שימו לב! וודאו תחילה לאיזו תקיה משתייך כל משתמש טרם המעבר לשלב הבא על מנת למנוע חסימה של המשתמש איתו הינכם מתחברים למערכת ההפעלה

5.על מנת לבטל את אחד מהמשתמשים עלינו ליצור ערך DWORD חדש על ידי לחיצה על עריכה > חדש > ערך DWORD כאשר שם הערך הוא Disable ונתוני הערך הם 1 .

יצירת ערך DWORD חדש

22

 

שינוי נתוני הערך

d

שימו לב ! את נתוני הערך ניתן לשנות על ידי לחיצה כפולה על הערך שנוצר ושינוי נתוני הערך באופן ידני

6.התוצאה הסופית צריכה להיות מסך פתיחה נקי ומותאם לצרכיכם

ננ


פיתרון בעיות  – כיצד ניתן לשחזר משתמש שהסרנו את הגישה אליו ?

על מנת לבטל את החסימה של משתמש כזה או אחר שחסמנו על פי ההנחיות הנ"ל נוכל לפעול עלפי השלבים:

1.העלאת המחשב במצב בטוח – על פי המדריך כיצד להעלאת המחשב במצב בטוח

2.ביצוע שלבים 1-4 המוצגים במדריך זה

3.לחיצה של מקש ימני על ערך ה DWORD בשם Disable המופיע תחת ספריית המשתמש שאנו רוצים לשחזר ובחירה באפשרות מחק ואישור המחיקה של הערך .

24

 

4.ביצוע הפעלה מחדש למחשב


נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSS שלנו !

Good Times

עמרי

 

 

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

0 תגובות “כיצד ניתן "לנקות" את מסך הפתיחה ב Windows 7 ?

 1. http://

  איך מסירים לוח שנה ממסך הפתיחה

  שלום יחיאל ,

  המדריך מסביר כיצד לנקות סימוני משתמשים בכניסה למערכת במידה ואין לנו צורך בהם , באופן עקרוני לא אמור להופיע לוח שנה במסך הפתיחה אך במידה וזהו אכן המצב אשמח אם תוכל להעביר אלינו תצלום מסך או במידה ותוכל לפנות אל מחלקת שירות הלקוחות שלנו בטלפון 097625400 על מנת לקבל סיוע

  המשך יום טוב

  רותם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *