תצוגת המסך הסתובבה בתשעים מעלות? מדריך לפיתרון התקלה

השבוע קיבלנו פנייה מיאיר שנתקל בבעיה מוזרה במיוחד – תצוגת המסך פשוט התהפכה לצידה והסתובבה באופן לא ברור בתשעים מעלות. תנועת העכבר השתנתה גם היא וכמעט בלתי אפשרי לעבוד עם מערכת ההפעלה. יצאנו לבדוק את הנושא וחזרנו עם פתרון.

מאת: רותם כהן

מערכת ההפעלה מאפשרת לשלוט ברזולוציית המסך ובעוד מגוון רחב של פריטים בכדי להפוך את התצוגה למיטבית. לעיתים עקב הגדרה שגויה המסך מסתובב על צדו ואתו גם תנועת העכבר תשתנה ביחס לתצוגה כך שתנועה כלפי מעלה ומטה תהפוך לתנועה לימין או לשמאל ותנועה לימין או לשמאל תופיע כתנועה כלפי מטה ומעלה.

לכידה

תצוגת המסך הסתובבה בתשעים מעלות. מה עושים כדי להחזיר את המצג לקדמותו ?

מצב זה מיועד למצב בו אנו משתמשים במסך נוסף או במסך רחב אותו אנו מעוניינים להציג כמסך מאורך. מרבית המשתמשים אינם משתמשים בתצוגה זו. אך, מפתחים או כותבי תוכן יעשו בסוג תצוגה זו שימוש נרחב על מסך לסובב באופן פיזי את המסך ובך ליהנות מתצוגה מאורכת המציגה תוכן רב יותר.תצוגת המסך הסתובבה בתשעים מעלות?

לפני שנתחיל חשוב שנתייחס לתנועת העכבר. שימו לב כי במצב תצוגה זה תנועת העכבר משתנה בהתאמה לתצוגה כך שבפועל תנועת העכבר שלכם כלפי מעלה ומטה תשתנה לתנועה לימין או שמאל ואילו תנועה לימין או לשמאל תשתנה לתנועה כלפי מעלה ומטה. השתדלו להניע את העכבר בתנועות קטנות עד שתתרגלו לתנועות החדשות לפני ביצעו ההנחיות הבאות.

1.נווטו עם העכבר אל מיקום ריק בשולחן העבודה. לחצו מקש ימני ובחרו באפשרות רזולוציית מסך.

נווטו עם העכבר אל מיקום ריק בשולחן העבודה. לחצו מקש ימני ובחרו באפשרות רזולוציית מסך.

2.כעת בתצוגת רזולוציית המסך תוכלו להבחין בגורם לתקלה. בסעיף כיוון  – הגדרת התצוגה מופיעה לאורך. בחרו באפשרות זו לאפשרות לרוחב. בסיום לחצו על כפתור אישור.

כעת בתצוגת רזולוציית המסך תוכלו להבחין בגורם לתקלה. בסעיף כיוון - הגדרת התצוגה מופיעה לאורך. בחרו באפשרות זו לאפשרות לרוחב. בסיום לחצו על כפתור אישור.

3.התצוגה חזרה למצב תקין והתקלה נפתרה.

התצוגה חזרה למצב תקין והתקלה נפתרה.


נתקלתם בתקלה בעת ביצוע המדריך ? לא הצלחתם להגיע לתוצאה המבוקשת ? מעוניינים במדריך על נושא כלשהו שלא קיים בבלוג או סתם לשוחח איתנו ? הגיבו עכשיו במערכת התגובות כאן בבלוג, קפצו לבקר אותנו בעמוד ה Facebook שלנו , בערוץ ה YouTube או במערכת MSA והישארו מעודכנים על ידי הצטרפות RSSשלנו !

ועד לפעם הבאה.

Stay Tuned

רותם

אהבתם? שתפו...Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter

4 תגובות “תצוגת המסך הסתובבה בתשעים מעלות? מדריך לפיתרון התקלה

 1. Omri Katz מאת

  היי אילת,
  אנו מאוד שמחים לשמוע שמדריך זה היה לעזר 🙂
  בכל שאלה נוספת אנו נשמח אם תחזרי אלינו כאן בבלוג.
  המשך יום נעים.
  עמרי

 2. ayelet

  אלופים!!!

  קרה לי משום מה בדיוק את אותו הדבר.
  תודה על הפירוט והפשטות של ההסברים שלכם עזרתם מאוד!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *